Primera Division: Derby Sewilli na remis, odrodzone Atletico, hat-trick Falcao

Spośród sobotnich meczów najciekawiej zapowiadał się pierwszy derbowy pojedynek Betisu i FC Sevilla od blisko trzech lat. W górę tabeli pnie się Espanyol, który nie dał żadnych szans Granadzie. Wysoką dyspozycję utrzymuje również Getafe.

Konrad Kostorz

Rewelacyjnie radzi sobie pod wodzą Diego Simeone Atletico. Odkąd Argentyńczyk przejął stołeczny klub, Los Rojiblancos nie stracili jeszcze gola. Diego i spółka tydzień po rozbiciu 3:0 Villarreal bez problemu uporali się z Sociedad. 11., 12. i 13. bramkę w Primera Division w tym sezonie zdobył Radamel Falcao. Dwie asysty zaliczył 19-letni Koke, choć wszedł na murawę dopiero w 80. minucie. Do 4. miejsca w tabeli madrytczycy tracą już tylko 4 "oczka".

Piątego kolejnego meczu nie przegrało Getafe. Listopadowa wygrana nad Barcą wyraźnie dodała skrzydłem drużynie z przedmieść Madrytu, która oddaliła się od strefy spadkowej na odległość 6 punktów. Coraz coraz wyżej w tabeli jest Espanyol. Zespół Mauricio Pochettino nie pozostawił złudzeń beniaminkowi z Granady, który już w niedzielę może spaść na miejsce skutkujące degradacją. Los Pericos są natomiast już na 5. pozycji.

Najciekawiej w sobotę zapowiadały się derby Sewilli. Pierwszy od lutego 2009 roku pojedynek o prymat w Andaluzji zakończył się podziałem punktów. Beniaminek prowadził na Estadio Benito Villamarin po trafieniu Benata Etxebarrii, ale jeszcze przed przerwą "główką" wyrównał Alvaro Negredo. Betisu, który kończył mecz w przewadze, nie satysfakcjonował remis, jednak mimo kilku prób, zwłaszcza Benata, nie udało się po raz drugi pokonać Javiego Varasa. W tabeli 3 "oczka" więcej nadal mają gracze Marcelino Garcii Torala.