Sparingowo: Podbeskidzie lepsze od Warty

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Grodzisku Wlkp. Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało z Wartą Poznań 1:0. Decydującego gola zdobył w końcówce pierwszej połowy Robert Demjan.

Obie drużyny okupiły tą potyczkę kontuzjami. Pomocnik zielonych Artur Marciniak skręcił nogę, zaś w szeregach Górali problemów z mięśniem czworogłowym uda nabawił się Mariusz Sacha.

Rywalizacja była wyrównana, podopieczni Jarosława Araszkiewicza - mimo porażki - nie byli zespołem gorszym. W końcówce remis powinien dać poznaniakom Marcin Klatt, ale zmarnował sytuację sam na sam z Richardem Zajacem. Po chwili podobnej szansy nie wykorzystał Adrian Sikora.

Warta testowała w tej potyczce jednego nowego zawodnika - 23-letniego obrońcę Ruchu Zdzieszowice, Przemysława Bellę.

- Zaliczyliśmy pożyteczny sparing. Nie byliśmy słabsi od Podbeskidzia. Oprócz sytuacji Klatta, gola mogliśmy zdobyć już w pierwszej połowie, gdy po główce Alaina Ngamayamy obrońca w ostatniej chwili wybił piłkę zmierzającą do siatki. Bramkę straciliśmy w kuriozalnych okolicznościach, bowiem po tym jak Przemysław Otuszewski poślizgnął się na futbolówce - zrelacjonował dla portalu SportoweFakty.pl kierownik Warty, Karol Majewski.

Poznaniacy mają za sobą zgrupowanie w Zakopanem, z którego powrócili dwa dni temu. Następna potyczka kontrolna z ich udziałem odbędzie się w środę. O godz. 16.15 na boisku przy Cytadeli zmierzą się z Chojniczanką Chojnice.

Podbeskidzie natomiast rozpoczęło obóz w Grodzisku Wlkp. We wtorek podopieczni Roberta Kasperczyka zagrają z Pogonią Szczecin.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 1:0 (1:0) 1:0 - Demjan 42'

Podbeskidzie Bielsko-Biała: I połowa: Zajac - Sokołowski, Sourek, Konieczny, Król, Ziajka, Elmalich, Reiman, Rogalski (30' Kołodziej), Patejuk, Demjan; II połowa: Zajac - Mierzejewski, Byrtek, Dancik, Górkiewicz, Malinowski, Nather, Łatka, Kołodziej (30' Cohen), Sacha (65' Kołodziej), Sikora.

Warta Poznań: I połowa: Radliński - Bella, Wichtowski, Otuszewski, Mójta, Ngamayama, Magdziarz, Foszmańczyk, Grzeszczyk, Piceluk, Giel; II połowa: Radliński - Bella, Jasiński, Bartkowiak, Otuszewski, Marciniak (58' Ngamayama), Magdziarz (65' Gabrych), Foszmańczyk, Grzeszczyk, Jakóbowski, Klatt.