Polacy w ligach zagranicznych - raport

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobył Eugen Polański (1.FSV Mainz 05). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 27 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Eugen Polanski zdobył bramkę w meczu z SC Freiburg 3:1 (3:0). Polak rozegrał 78. minuty, kiedy zmienił go Jan Kirchhoff. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 6. minucie, pokonując bramkarza gości z rzutu karnego, a także pierwszym trafieniu swojego zespołu z 3. minuty. Dla środowego pomocnik FSV Mainz było to drugie trafienie ligowe w obecnym sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu Pucharu Anglii z Aston Villa (3:2)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu Pucharu Anglii z Aston Villa (3:2)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - poza kadrą w meczu Pucharu Anglii z Liverpoolem (1:2)

The Championship
Tomasz Cywka (Reading) - poza kadrą w meczu ligowym z Bristol City (1:0)
Bartosz Białkowski (Southampton) - 90 minut i żółta kartka w meczu Pucharu Anglii z Millwall (1:1)

League One
Artur Krysiak (Exeter City) - 90 minut w meczu ligowym z Charltonem Athletic (0:1)

Belgia

Jupiter League
Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht) - 90 minut w meczu ligowym z Germinal Beerschot (0:0)

Cypr

Protathlima A' Kategorias
Adam Stachowiak (AS Anorthossis Ammochostou) - rezerwowy w meczu ligowym z Alki (0:0)
Radosław Cierzniak (AS Alki Larnaka) - poza kadrą w meczu ligowym z Anorthossis (0:0)
Łukasz Sosin (Aris Lemessou) - występ od 62. minuty w meczu ligowym z AEL Limassol (0:1)

Francja

Ligue 1
Ludovic Obraniak (Girondins de Bordeaux) - 90 minut w meczu ligowym z Evian TG (0:0)
Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - poza kadrą w meczu ligowym z Saint Étienne (3:0)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Nancy (1:3)
Damian Perquis (Sochaux) - 90 minut w meczu ligowym z Lorient (1:1)

Grecja

Alpha Ethniki
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z AEK Ateny (2:0)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - występ od 46. minuty w meczu ligowym z PAOK-iem (0:2)
Michał Stasiak (AO Xanthi) - rezerwowy w meczu ligowym z OFI Heraklion (0:1)

Holandia

Eredivisie
Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - rezerwowy w meczu ligowym z Vitesse (3:1)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z AZ Alkmaar (2:0)
Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z AZ Alkmaar (2:0)
Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z AZ Alkmaar (2:0)

Eerste divisie
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - występ od 60. minuty w meczu ligowym z Den Bosch (0:1)

Niemcy

Bundesliga
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - występ do 77. minuty oraz asysta w meczu ligowym z Hoffenheim (3:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Hoffenheim (3:1)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - występ do 77. minuty w meczu ligowym z Hoffenheim (3:1)
Sławomir Peszko (FC Koeln) - występ do 82. minuty w meczu ligowym z Schalke 04 (4:1)
Mateusz Klich (VfL Wolfsburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Bayernem (0:2)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - poza kadrą w meczu ligowym z Bayerem (1:1)
Eugen Polański (1.FSV Mainz 05) - występ do 78. minuty, bramka oraz asysta w meczu ligowym z SC Freiburg (3:1)
Artur Sobiech (Hannover 96) - występ od 89. minuty w meczu ligowym z Norymbergą (1:0)
Jakub Świerczok (1. FC Kaiserslautern) - występ do 74. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Augsburgiem (2:2)

III liga
David Blacha (SV Sandhausen) - występ od 81. minuty w meczu ligowym z SpVgg Unterhaching (3:1)

Szkocja

Scottish Premier League (SPL)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu Pucharu Ligi z Falkirkiem (3:1)

Turcja

Superliga
Paweł Brożek (Trabzonspor Kulubu) - poza kadrą w meczu ligowym z MKE Ankaragucu (4:0)
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - uraz uniemożliwił mu występ w meczu ligowym z MKE Ankaragucu (4:0)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - ze względu na kontuzję nie wystąpił w meczu ligowym z MKE Ankaragucu (4:0)
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulubu) - występ od 62. minuty w meczu ligowym z MKE Ankaragucu (4:0)
Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - 90 minut w meczu ligowym z Samsunsporem (4:2)
Kamil Grosicki (Sivasspor Kulubu) - występ do 77. minuty w meczu ligowym z Gaziantepsporem (1:2)

Bank Asya 1. Liga
Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Kayseri Erciyessporem (1:0)
Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Kayseri Erciyessporem (1:0)

Włochy

Serie A
Artur Boruc (Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z Sieną (2:1)

Serie B
Błażej Augustyn (Vicenza Calcio) - 90 minut w meczu ligowym z Ascoli (1:1)
Kamil Glik (Torino) - rezerwowy w meczu ligowym z Varese (0:0)
Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - uraz uniemożliwił mu występ w meczu ligowym z Empoli (2:0)