W Opolu ponownie górą Podbeskidzie

W meczu inaugurującym drugą kolejkę pierwszej ligi Odra Opole uległa 0:1 Podbeskidziu Bielsko-Biała. W pierwszej połowie dominowali goście, natomiast w drugiej połowie inicjatywę przejęli zawodnicy z Opola. Jednak to przyjezdni okazali się drużyną skuteczniejszą i zwycięstwo zawdzięczają 23-letniemu <b>Łukaszowi Matusiakowi</b>.

Od pierwszych minut do ataku ruszył zespół z Bielska-Białej, ale wykończenia akcji zwłaszcza przez Jaskólskiego nie można zaliczyć do udanych. Minął nieco ponad kwadrans i już drużyna w strojach biało-czerwonych objęła prowadzenie po kuriozalnie zdobytej bramce. Po zamieszaniu w polu karnym Matusiak zachował zimną krew i inteligentnie przerzucił piłkę nad obrońcami oraz samym bramkarzem, a ta wpadła do siatki. Próby wyrównania przez gospodarzy nie były udane. Minutę przed końcem pierwszej połowy Odra oddała pierwszy groźny strzał, a to zasługa Marka Tracza podczas wykonania rzutu wolnego.

Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę byliśmy świadkami kolejnego gola. Jego autorem ponownie był Matusiak. Samba Ba popełnił ogromny błąd, wybijając futbolówkę w polu karnym wprost do ustawionego na 16. metrze napastnika rywala, który nie zmarnował sytuacji.

Drugą połowę od ataków rozpoczęli piłkarze Podbeskidzia, ale ich napór trwał tylko chwilę. W 53. minucie Marcin Józefowicz był bliski strzelenia bramki, ale Merdę uratowała poprzeczka. Kilka minut później ponownie doświadczony napastnik stanął przed sporą szansą, lecz znów mu się nie udało. W 70. minucie raz jeszcze błysnął golkiper gości, broniąc groźne uderzenie Pawła Odrzywolskiego. Pod koniec spotkania podwyższyć wynik chciał Rafał Jarosz, ale pewnie jego strzał obronił Marcin Feć.

Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:2)

0:1 - Matusiak 17'

0:2 - Matusiak 45'

Odra Opole: Feć - Ganowicz, Odrzywolski, Samba Ba (46' Monasterski), Orłowicz, Tracz, Jaskólski (46' Copik), Rogowski (79' Surowiak), Piegzik, Pontus, Józefowicz.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Merda - Cienciała, Szmatiuk, Dancik, Osiński, Żmudziński, Jarosz, Matusiak (75' Hirsz), Sacha (58' Pater), Chrapek (69' Brzezina), Zaremba.

Żółte kartki: Tracz, Odrzywolski, Piegzik, Surowiak (Odra) oraz Brzezina, Jarosz (Podbeskidzie).

Sędzia: Mariusz Złotek (Rzeszów).

Widzów: 3000.