Anglia: Arsenal wygrał 7:1! (wideo)

Wielki mecz rozegrał Arsenal Londyn. Kanonierzy pokonali w spotkaniu 24. kolejki Premier League Blackburn Rovers aż 7:1. Między słupkami londyńczyków stanął Wojciech Szczęsny.

Bartosz Zimkowski

Arsenal do meczu z Blackburn przystępował po trzech z rzędu porażkach. Kanonierzy zajmowali siódme miejsce i grali bardzo słabo. Dlatego tak bardzo zależało im na zwycięstwie i przede wszystkim odniesionym w dobrym stylu.

Pojedynek z Blackburn zaczął się dla nich wyśmienicie. Już w drugiej minucie Theo Walcott wyłożył piłkę Robinowi van Persiemu, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować ją do siatki przeciwnika. Dość niespodziewanie goście doprowadzili do wyrównania za sprawą kapitalnego uderzenia Mortena Gamsta Pedersena z rzutu wolnego. Wojciech Szczęsny zdołał trącić futbolówkę, ale mimo to ta wpadła do jego "sieci".

Rozwścieczeni gospodarze ruszyli z impetem na swoich rywali i do przerwy dwukrotnie mogli cieszyć się ze zdobytej bramki. Najpierw mieliśmy kopię z drugiej minuty, kiedy Walcott asystował przy trafieniu van Persiego. Po chwili Holender zagrał do Alexa Oxlade-Chamberlaina i było 3:1.

Sytuacja gości skomplikowała się jeszcze bardziej, kiedy z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Givet. Po zmianie stron musieli tylko wyciągać futbolówkę z własnej siatki.

Znów dał znać o sobie Thierry Henry, który na murawie zameldował się na ostatnie 22 minuty, a tuż przed zakończeniem pojedynku dobił Blackburn, strzelając tym samą pierwszą bramkę w Premier League po powrocie.

Arsenal Londyn - Blackburn Rovers 7:1 (3:1)
1:0 - Van Persie 2'
1:1 - Pedersen 32'
2:1 - Van Persie 38'
3:1 - Oxlade-Chamberlain 40'
4:1 - Arteta 51'
5:1 - Oxlade-Chamberlain 54'
6:1 - Van Persie 62'