Serie A: Klęska Interu, świetny Boruc, wpadka Juve, czerwona kartka "Ibry" (wideo)

Aż 9 meczów odbyło się w niedzielę w ramach 22. kolejki Serie A. Inter różnicą aż 4 goli przegrał w Rzymie. Juventus nie potrafił pokonać u siebie Sieny. Fiorentina niespodziewanie uporała się z Udinese. Milan i Napoli podzieliły się punktami.
Konrad Kostorz

Fiorentinę czekało trudne zadanie - starcie z walczącym o scudetto Udinese. Goście objęli prowadzenie po błędzie Riccardo Montolivo, który stracił piłkę w środku pola. Przejął ją Antonio Di Natale i w sytuacji sam na sam poradził sobie z Arturem Borucem. W 29. i 30. minucie skutecznymi interwencjami popisał się polski bramkarz, a wkrótce wyrównał najlepszy strzelec Violi, Stevan Jovetić. Po zmianie stron ekipa Delio Rossiego wyszła na prowadzenie, a w 69. minucie Boruc w wielkim stylu zatrzymał Di Natale. Na 3:1 znów z 11 metrów trafił Jovetić, a wynik ustalił po podaniu Di Natale Rumun Gabriel Torje.

Zaskakująco wysoko przegrał Inter, praktycznie eliminując się z rywalizacji o mistrzostwo. O zwycięstwie rzymian przesądzili piłkarze, którzy zwykle nie wyróżniają się skutecznością. Dwa gole zdobył zaledwie 20-letni Fabio Borini, a bramką i asystą popisał się środkowy obrońca Juan. W końcówce czwartego gola w Serie A strzelił Bojan Krkić. Giallorossi tym samym zrehabilitowali się za remis z Bologną (1:1) i porażkę z Cagliari (2:4).

Najciekawiej zapowiadał się pojedynek na San Siro. Napoli, choć w lidze radzi sobie słabo, wciąż dysponuje niezwykle silnym składem. Pierwsze 45 minut było jednak nudne i bezbarwne. Po przerwie do ataków ruszyli Rossoneri. W sytuacji sam na sam spudłował Robinho, a strzał Zlatana Ibrahimovicia w świetnym stylu obronił Morgan De Sanctis. Szwed niedługo potem wyleciał z boiska z czerwoną kartkę po tym, jak spoliczkował Salvatore Aronikę. W 70. minucie świetną okazję zaprzepaścił Edinson Cavani, a w końcówce stroną przeważającą byli mediolańczycy, choć arbiter wyrzucił na trybuny Massimiliano Allegriego.

Już 21. meczu w tym sezonie nie przegrał Juventus. Drużyna Antonio Conte tym razem jednak zawiodła na całej linii, nie pokonując walczącej o utrzymanie Sieny. Przyjezdni ustawili na Juventus Stadium przysłowiowy autobus we własnym polu karnym i zabrali do domu cenne "oczko". Najlepszym piłkarzem meczu był bezsprzecznie bramkarz Gianluca Pegolo. Ponadto warto odnotować porażkę Lazio w Genui. Rossoblu znów wygrali w stosunku 3:2, podobnie jak w niedawnych domowych meczach z Udinese i Napoli.