Drugi sparing również dla Dolcana Ząbki. Zwycięstwo nad Radomiakiem Radom

Dolcan Ząbki zmierzył się z Radomiakiem Radom i zwyciężył w tym meczu 2:0. Bramki dla drużyny z Ząbek strzelali Rafał Grzelak i Michał Zapaśnik. Mecz był drugim środowym testem ząbkowiczan rozgrywanym w Gutowie Małym - w pierwszym meczu Dolcan pokonał Ruch Radzionków 1:0.

Maciej Walczak

Mecz rozegrany został systemem 2x25 minut. Pod koniec pierwszej połowy meczu, w 25. minucie, do siatki Radomiaka trafił środkowy pomocnik Dolcanu Rafał Grzelak. Na 2:0 podwyższył w 34. minucie Michał Zapaśnik, młody napastnik ząbkowiczan. Wcześniej skład Dolcanu złożony z innych graczy zmierzył się z Ruchem Radzionków i wygrał 1:0.

Na murawie pojawiło się dwóch nowych graczy Dolcanu: boczny obrońca Damian Jakubik i Robert Chwastek, utalentowany skrzydłowy. Ten pierwszy  miał szansę na zdobycie bramki na początku meczu, ale uderzył niecelnie.

Ponadto w drużynie Dolcanu testowany był 20-letni Łukasz Zaniewski, występujący dotychczas w Olimpii Elbląg, a w przeszłości zawodnik Jagiellonii Białystok.

Dolcan Ząbki - Radomiak Radom 2:0 (1:0)
1:0 - Rafał Grzelak 25'
2:0 - Michał Zapaśnik 34'

Dolcan: Leszczyński - Jakubik, Dybiec, Ciesielski, Grzelak, Zaniewski, Bazler, Koziara, Stańczyk (26' Wielądek), Chwastek, Zapaśnik.

Radomiak: Banasiak - Szary, Moryc, Dubina, Zawadzki, Domański, Tokaj, Ojikutu, Luke, Puton (26' Ceglarz), Wocial.