Serie A: Napoli przełamało kryzys, sensacyjna porażka Romy (wideo)

Aż 6 kolejek czekali na ligowe zwycięstwo piłkarze Napoli. Uczestnicy fazy pucharowej Ligi Mistrzów w 23. kolejce poradzili sobie z Chievo. Kolejny zawód sprawili w tym sezonie swoim kibicom Francesco Totti i spółka.

Konrad Kostorz

Azzurri wreszcie wygrali w lidze! Zespół Waltera Mazzariego po 5 meczach bez zwycięstwa (4 remisy i porażka) ograł Chievo. W końcu spłacać zaczął się pozyskany przed sezonem za 9 mln euro z Bolonii Miguel Angel Britos, który wystąpił w SSC dopiero po raz trzeci. 26-letni stoper trafił głową po zagraniu Ezequiela Lavezziego. Gości z Werony pogrążył niezawodny Edinson Cavani (13. gol w lidze), który wywalczył i wykorzystał karnego. Napoli zajmuje 7. miejsce w tabeli ze stratą aż 13 "oczek" do Milanu.

Niezwykle nierówną formę prezentuje zespół Luisa Enrique. 5 lutego Giallorossi rozbili w pył Inter 4:0, by w 8 dni później nie sprostać ligowemu średniakowi ze Sieny. Bianconeri przeważali już przed przerwą, ale zmarnowali trzy dogodne okazje strzeleckie. Po zmianie stron pomógł im sędzia, dyktując wątpliwą "11" po interwencji Simona Kjaera na Mattii Destro. Już w 59. minucie z boiska zszedł kompletnie niewidoczny Francesco Totti, ale roszady hiszpańskiego trenera na nic się zdały i Giallorossi o walce o scudetto mogą zapomnieć na dobre.

Siena mimo wygranej zajmuje w tabeli słabą 16. pozycję, ale ostatnio złapała wiatr w żagle - w minioną środę zespół Giuseppe Sannino pokonał w pierwszym półfinale Coppa Italia 2:1 Napoli.