Włochy: Kolejna wpadka Romy. Salamon wrócił po dwóch miesiącach i pokonał Glika

AS Roma sprawiła kibicom kolejny zawód. Tym razem zespół Luisa Enrique przegrał aż 1:4, kończąc mecz w "9"! Wysoką porażkę poniosło również Palermo. Coraz lepsze notowania ma walczące o utrzymanie Lecce.

Konrad Kostorz

Po raz pierwszy od 16 grudnia na boisku Serie B pojawił się Bartosz Salamon. Młodzieżowy reprezentant Polski miał kłopoty zdrowotnych, które spowodowały obniżkę formy. W ostatnich tygodniach piłkarze Brescii siedział na ławce. W meczu ligowym z FC Torino wreszcie zagrał i to od 1. minuty. Rywalem Salamona był stoper klubu ze stolicy Piemontu, Kamil Glik.

Zwycięstwo 1:0 odniósł spadkowicz z ekstraklasy, lecz mimo to wyższą notę - "6" - od portalu tuttomercatoweb.com otrzymał Glik. "W obronie wraz z Ogbonną próbował powstrzymać Jonatasa. W samej końcówce był o krok od zdobycia wyrównującej bramki" - skomentowano. "Mnóstwo pracował w obronie. W akcjach ofensywnych nie błyszczał" - podsumowano natomiast występ Salamona, któremu przyznano "5.5".

Brescia Calcio - FC Torino 1:0 (0:0)
1:0 - Darmian 65' (sam.)

***
Kolejny już raz rozczarowała AS Roma. Drużyna Luisa Enrique gra w kratkę od początku sezonu i świetny występ przeplata beznadziejnym. Rywalizację w Bergamo niemiło wspominać będzie Pablo Osvaldo. Reprezentant Włoch zaliczył wprawdzie asystę przy golu Fabio Boriniego, ale później wyleciał z boiska.

Po rozbiciu przed tygodniem 5:1 Lazio na całej linii zawiodło US Palermo. Różowi zostali ograni przez nie najsilniejszą Sienę, grając przez całe 90 minut w osłabieniu po wyrzuceniu z boiska obrońcy Federico Balzarettiego, który próbował uchronił swoją drużynę od utraty gola. Coraz lepiej wygląda sytuacja w tabeli Lecce. Drużyna z południa Italii do niedawna była murowanym kandydatem do spadku, ale w ostatnich sześciu kolejkach przegrała tylko raz.