Sparingowo: Kazachowie zatrzymali Pogoń

Trwająca od początku okresu przygotowań passa nieprzegranych meczów Pogoni dobiegła końca. Licznik zatrzymał kazachski ekstraklasowicz Kairat Ałma-Ata, który pokonał szczecinian 3:1. Jedyną bramkę dla Portowców ustrzelił najskuteczniejszy podczas zgrupowania w Alanyi Łukasz Zwoliński.

W tym artykule dowiesz się o:

Kairat zakończył poprzedni sezon na 9. miejscu w kazachskiej Ekstraklasie. To drugi przeciwnik Pogoni z tego kraju w czasie trwającego obozu. Wcześniej podopieczni Marcina Sasala pokonali grający klasę rozgrywkową niżej - FC Aktau 3:0.

Szczecinianie rozpoczęli mecz w mocnym zestawieniu, z Hernanim, Adrianem Budką i Edim Andradiną na boisku. Właśnie po akcji dwóch ostatnich mogła paść bramka w 14. minucie, jednak strzał Brazylijczyka został wybity tuż sprzed linii bramkowej.

Pechowa sytuacja zemściła się na Pogoni w 20. minucie, gdy po kontrataku stracili pierwszego tego dnia gola. Portowcy musieli odrabiać straty, co udało się zrealizować już po pięciu minutach. Dośrodkowanie Budki zamienił na bramkę Łukasz Zwoliński. Wychowanek klubu trafił do siatki po raz trzeci w drugim sparingu na tureckiej ziemi.

Gra do przerwy toczyła się pod dyktando polskiego ligowca, jednak żaden z licznych ataków nie przyniósł efektu bramkowego. Najbliżej szczęścia był Adam Frączczak, jednak w dogodnej sytuacji strzeleckiej zabrakło mu precyzji.

Więcej dokładności, w 60. minucie, wykazali zawodnicy Kairatu, którzy perfekcyjnie wykonali rzut wolny i po raz pierwszy w tym roku zmusili do kapitulacji Bartosza Fabiniaka. Wynik spotkania został ustalony w 72. minucie w ogromnym zamieszaniu pod bramką Pogoni.

Dla lidera pierwszoligowej tabeli to pierwsza porażka w okresie przygotowawczym. Podwójna szansa na poprawienia nastrojów czeka w sobotę, gdy Pogoń rozegra dwumecz kontrolny z ukraińskim Olimpikiem Donieck oraz Torpedo Zhodino.

Ostatni sparing w Turcji rozegrany zostanie 6. marca, przeciw miejscowemu Alanyasporowi.

Pogoń Szczecin - Kairat Ałma-Ata 3:1 (1:1)

Pogoń: Janukiewicz - Rogalski, Hernani, Kucharski, Pietruszka, Budka, Ława, Szałek, Edi Andradina, Frączczak, Zwoliński.
Po przerwie grali: Fabiniak, Noll, Hricko, Wójcik, Golla, Rudol, Kolendowicz, Akahoshi, Lewandowski, Djousse.