Ligue 1: Magia Obraniaka już nie działa, uraz Perquisa, Jeleń na trybunach

Wraz z przybyciem Ludovika Obraniaka do Bordeaux Żyrondyści zaczęli osiągać znakomite wyniki. Jednak w sobotę ponieśli drugą porażkę z rzędu, choć Polak przyczynił się do zdobycia gola. Ireneusz Jeleń wypadł z kadry meczowej Lille.

Konrad Kostorz

Jako pierwsi na murawie pojawili się Damien Perquis, który tak znakomicie spisał się w meczu z Portugalia, oraz Dariusz Dudka. Stoper FC Sochaux radził sobie nieźle, a w rywalizacji z Valenciennes utrzymywał się bezbramkowy remis. Jednak krótko po przerwie reprezentant Polski doznał kontuzji ręki i musiał zostać zmieniony po 58 minutach gry. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Dudka z kolei rozegrał tylko 56 minut. Krótko przed zmianą stron obejrzał żółtą kartkę. Dopóki przebywał na murawie AJ Auxerre przegrało 0:1. W końcówce 19. zespół tabeli nieoczekiwanie doprowadził do remisu i wywiózł z Lille cenny remis. W kadrze meczowej mistrzów Francji zabrakło Ireneusza Jelenia. Powód? Polak ostatnio nie imponował skutecznością, a do zdrowia wrócił Tulio de Melo i to Brazylijczyka Rudi Garcia posadził na ławce, a w 85. minucie wpuścił do gry.

O 21.00 swój mecz rozegrał Ludovic Obraniak. Jego Bordeaux było zdecydowanym faworytem pojedynku z Niceą, która przed 26. kolejką zajmowała miejsce w strefie spadkowej. Żyrondyści zostali jednak zupełnie zaskoczeni i już do przerwy przegrywali 0:2. Po zmianie stron obudził się m.in. "Ludo", po wrzutce którego z rzutu wolnego Mickael Ciani zagrał do Marka Planusa, a ten zdobył kontaktową bramkę.

Później Obraniak, który został w tym meczu ukarany żółtą kartką, mógł doprowadzić do remisu, ale przymierzył tuż obok słupka. Ostatecznie 27-latek zszedł z boiska w 82. minucie, a Bordeaux przegrało drugi raz z rzędu.

Sochaux - Valenciennes 1:1 (0:0)
0:1 - Pujol 69'
1:1 - Isimat Mirin 77' (sam.)

Lille - Auxerre 2:2 (1:0)
1:0 - Hazard 34'
2:0 - Hazard 63' (k.)
2:1 - Sahar 80'
2:2 - Hengbart 84'

Czerwone kartki: Cetto /41'/ (Lille) oraz Le Tallec /68'/ (Auxerre).