Pogoń pożegnała Turcję wysoką wygraną

Cztery zwycięstwa i porażka - to dorobek Pogoni w meczach kontrolnych podczas obozu w tureckiej Alanyi. Portowcy zafundowali sobie najokazalszą wiktorię na zakończenie pobytu, pokonując Alanyaspor 4:0. Formą strzelecką niezmiennie imponuje Łukasz Zwoliński, autor dwóch goli.

Spotkanie z trzecioligowym Alanyasporem rozpoczęło się z półgodzinnym poślizgiem. Był on efektem pomyłki sędziów, którzy przyjechali na inny stadion niż powinni.

Oczekiwanie na arbitrów nie rozkojarzyło zawodników Pogoni, którzy błyskawicznie zebrali się do ofensywy. Przed szansą na pierwszego gola stanęli Przemysław Pietruszka i Vuk Sotirović, jednak obaj musieli uznać wyższość bramkarza gospodarzy.

Już po pół godzinie trener Marcin Sasal przeprowadził pierwszą turę zmian, na boisku pojawili się Brazylijczycy: Hernani oraz Edi Andradina. Po kolejnych dziesięciu minutach Pogoń doczekała się prowadzenia, a drogę do siatki znalazł po zespołowej akcji Maksymilian Rogalski.

W 55. i 65. minucie kolejne bramki dorzucił na konto: własne i zespołu Łukasz Zwoliński. Wychowanek klubu był zdecydowanie najskuteczniejszym graczem całego zgrupowania. Autor siedmiu trafień, wpisał się na listę strzelców w czterech z pięciu meczów kontrolnych.

Drugiego gola we wtorek zdobył po asyście Roberta Kolendowicza. Duet ten zamienił się rolami w 71. minucie. Tym razem podawał Zwoliński, a z gola cieszył się "Kolenda".

Wygrana z Alanyasporem zamknęła drugi zimowy obóz Portowców. W środę zameldują się oni w Szczecinie, gdzie spędzą ostatnie dni przygotowań. Na poniedziałek zaplanowano prezentację zespołu.

Alanyaspor Kulubu - Pogoń Szczecin 0:4 (0:1)
0:1 - Maksymilian Rogalski 39'
0:2 - Łukasz Zwoliński 55'
0:3 - Łukasz Zwoliński 65'
0:4 - Robert Kolendowicz 71'

Pogoń: Fabiniak - Rogalski, Kucharski, Williams, Pietruszka, Frączczak, Golla, Rudol, Mosnikov, Wójcik, Sotirović. Grali także: Janukiewicz - Hernani, Noll, Radler Hricko, Budka, Szałek, Ława, Akahoshi, Edi Andradina, Zwoliński.
Maksymilian Rogalski otworzył wynik wtorkowego meczu (fot. Pogoń) Maksymilian Rogalski otworzył wynik wtorkowego meczu (fot. Pogoń)