Polacy w ligach zagranicznych - raport

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobyli: Maciej Rybus (Terek Grozny) oraz Łukasz Sosin (Aris Limassol). Natomiast czerwoną kartką został ukarany za niesportowe zachowanie Bartosz Tarachulski (AEL Kallonis). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 30 Polaków

Mateusz Kołtoniak

Maciej Rybus zdobył bramkę w meczu przeciwko FK Krasnodar 3:1 (3:0). Reprezentant Polski grał do 74. minuty, kiedy został zmieniony przez bramkarza Jarosława Hodziura. Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców w 10. minucie, co było jego pierwszy trafieniem w barwach Tereku Grozny. Oprócz Rybusa na boisku przez 90 minut przebywał Marcin Komorowski. Poza składem znalazł się Piotr Polczak.

Łukasz Sosin strzelił gola w meczu z Apollonem 2:1 (1:0). Polski napastnik rozegrał pełne 90 minut, wpisując się na listę strzelców w 74. minucie. Dla 34-letniego Polaka było to drugie trafienie ligowe w barwach Arisu.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

The Championship
Tomasz Cywka (Reading) - rezerwowy w meczu ligowym z Leicester City (3:1)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - poza kadrą w meczu ligowym z Millwall (3:1)
Bartosz Białkowski (Southampton) - poza kadrą w meczu ligowym z Barnsley (2:0)
Tomasz Kuszczak (FC Watford) - 90 minut w meczu ligowym z Derby County (2:1)

League One
Artur Krysiak (Exeter City) - 90 minut w meczu ligowym z Milton Keynes Dons (0:3)

Cypr

Protathlima A' Kategorias
Łukasz Sosin (Aris Limassol) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Apollonem (2:1)
Paweł Kapsa (AS Alki Larnaka) - 90 minut w meczu z Ethnikosem Achna (0:2)
Adam Stachowiak (Anorthosis Famagusta) - rezerwowy w meczu ligowym z AEK Larnaka (1:1)

Czechy

1. Gambrinus liga
Mateusz Słodowy (FK Viktoria Zizkov) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Spartą Praga (0:2)
Dawid Pietrzkiewicz (FC Banik Ostrawa) - 90 minut w meczu ligowym z Dynamo Budejovice (1:1)
Łukasz Zejdler (FC Banik Ostrawa) - poza kadrą w meczu ligowym z Dynamo Budejovice (1:1)

Francja

Ligue 1
Ludovic Obraniak (Girondins de Bordeaux) - 90 minut w meczu ligowym z Stade Brestois 29 (2:0)
Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - poza kadrą w meczu ligowym z Olympique Lyon (1:2)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Stade Rennes (1:1)
Damian Perquis (Sochaux) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Evian TG (3:2)

Ligue 2
Grzegorz Krychowiak (Football Club de Nantes Atlantique) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Istres (1:2)

Grecja

Alpha Ethniki
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - poza kadrą w meczu ligowym z Panathinaikosem (2:0)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - poza kadrą w meczu ligowym z Asterasem Tripolis (2:3)
Michał Stasiak (AO Xanthi) - rezerwowy w meczu ligowym z PAE AO Kerkyra (0:2)

Beta Etniki
Bartosz Tarachulski (AEL Kallonis) - występ do 3. minuty i czerwona kartka w meczu ligowym z APS Panthrakikosem (1:1)

Holandia

Eredivisie
Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - 90 minut w meczu ligowym z NAC Breda (1:3)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z VVV Venlo (3:1)
Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z VVV Venlo (3:1)
Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z VVV Venlo (3:1)
Adrian Lis (Roda JC Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z VVV Venlo (3:1)
Euzebiusz Smolarek (ADO Den Haag) - poza kadrą w meczu ligowym z Heracles (2:0)

Eerste divisie
Michał Janota (Go Ahead Eagles) - poza kadrą w meczu ligowym z Telstarem (2:0)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - występ od 81. minuty w meczu ligowym z Veendam (3:1)

Niemcy

Bundesliga
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - występ do 86. minuty w meczu ligowym z Augsburgiem (0:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Augsburgiem (0:0)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Augsburgiem (0:0)
Sławomir Peszko (FC Koeln) - występ do 82. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Herthą Berlin (1:0)
Mateusz Klich (VfL Wolfsburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Bayerem Leverkusen (3:2)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - poza kadrą w meczu ligowym z Hannover 96 (3:0)
Eugen Polański (1.FSV Mainz 05) - występ do 83. minuty w meczu ligowym z Norymbergą (2:1)
Artur Sobiech (Hannover 96) - występ od 60. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Werderem Brema (0:3)
Jakub Świerczok (1. FC Kaiserslautern) - poza kadrą w meczu ligowym z VfB Stuttgart (0:0)
Ariel Borysiuk (1. FC Kaiserlautern) - 90 minut w meczu ligowym z VfB Stuttgart (0:0)

2. Bundesliga
Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Furth) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Alemannią Aachen (1:0)
Martin Kobylański (Energie Cottbus) - rezerwowy w meczu ligowym z Eintrachtem Brauschweig (1:1)
Tomasz Zahorski (MSV 02 Duisburg) - rezerwowy w meczu ligowym z Unionem Berlin (1:1)
Adam Matuszczyk (Fortuna Dusseldorf) - rezerwowy w meczu ligowym z Erzgebirge Aue (3:1)

Rosja

Priemjer-Liga
Piotr Polczak (Terek Grozny) - poza kadrą w meczu ligowym z Krasnodarem (3:1)
Marcin Komorowski (Terek Grozny) - 90 minut w meczu ligowym z Krasnodarem (3:1)
Maciej Rybus (Terek Grozny) - występ do 74. minuty i bramka w meczu ligowym z Krasnodarem (3:1)

Szkocja

Scottish Premier League (SPL)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - występ od 90. minuty w meczu ćwierćfinału Pucharu Szkocji z Dundee United (4:0)
Paweł Brożek (Celtic Glasgow) - poza kadrą w meczu ćwierćfinału Pucharu Szkocji z Dundee United (4:0)
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - występ do 38. minuty w meczu ćwierćfinału Pucharu Szkocji z Saint Mirren (2:2)

Turcja

Super Lig
Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - 90 minut w meczu ligowym z Kayserisporem (1:0)

Bank Asya 1. Liga
Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Karsiyaka SK (1:0)
Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Karsiyaka SK (1:0)

Ukraina

Premier-liha
Wojciech Szymanek (Czornomorec Odessa) - rezerwowy w meczu ligowym z Wołyń Łuck (2:0)

Walia

Welsh Premier League
Krzysztof Nalborski (Aberystwyth Town) - występ od 90. minuty w meczu ligowym z Newtown (1:1)
Bartłomiej Fogler (Port Talbot Town FC) - poza kadrą w meczu ligowym z Carmarthen Town (0:1)

Włochy

Serie A
Artur Boruc (Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z Catanią (0:1)

Serie B
Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - 90 minut w meczu ligowym z Padovą (1:2)
Błażej Augustyn (Vicenza Calcio) - rezerwowy w meczu ligowym z US Grosseto (0:1)