Gol i asysta Dawida Janczyka w Pucharze Rosji

W środę odbyły się mecze 1/16 finału Pucharu Rosji. Zespół CSKA Moskwa zmierzył się na wyjeździe z Torpedo Władimir. W szeregach gości w wyjściowym składzie pojawił się były napastnik Legii Warszawa - <b>Dawid Janczyk</b>. Do kolejnej fazy rozgrywek miał awansować zwycięzca pojedynku.

W tym artykule dowiesz się o:

Janczyk od samego początku meczu starał się być aktywny. Jednak jego akcje w pierwszej połowie kończyły się najczęściej wywalczeniem rzutów rożnych. Przyjezdni objęli prowadzenie w 43. minucie, kiedy to futbolówkę do siatki rywali wpakował Caner Erkin. Strzelec gola 120 sekund później zaliczył asystę przy kolejnym trafieniu dla CSKA. Turek zacentował na bliższy słupek, a Janczyk nie dał szans golkiperowi - 0:2.

Zaraz po przerwie, w 50. minucie, Torpedo zdobyło bramkę kontaktową za sprawą Dmitrija Wiazmikina. Jednak odpowiedź stołecznego klubu była natychmiastowa. Gola dla przyjezdnych zdobył Ricardo Jesus, który wykorzystał podanie od Janczyka. Wynik spotkania na 4:1 dla CSKA ustalił w 73. minucie Alan Dzagojew. Sześćdziesiąt sekund później Janczyk opuścił plac gry. Na boisku zastąpił go Dmitrij Ryżkow.

Torpedo Władimir - CSKA Moskwa 1:4 (0:2)

0:1 - Erkin 43'

0:2 - Janczyk 45'

1:2 - Wiazmikin 50'

1:3 - Ricardo 51'

1:4 - Dzagojew 73'