Pogoń na kolanach w Kluczborku! / Wyniki środowych spotkań 3. kolejki II ligi gr. zachodniej

Grad bramek padł w środowych spotkaniach w ramach 3. kolejki II ligi grupy zachodniej. Mozolnie minusowe punkty nałożone za udział w aferze korupcyjnej odrabia spadkowicz z ekstraklasy, Zagłębie Sosnowiec. Sosnowiczanie w środę pokonali na wyjeździe Raków Częstochowa 2:0. Trzy punkty do swojego dorobku dopisali również piłkarze Zawiszy Bydgoszcz, którzy odprawili z kwitkiem Miedź Legnica.

Adrian Heluszka

Bydgoszczanie nie zwalniają tempa. Ekipa znad Brdy w minionej kolejce pokonała 3:1 Czarnych Żagań, a w środę w takim samym stosunku wygrała z Miedzią Legnica. Dwukrotnie do siatki rywali trafiał Arkadiusz Kozłowski, który na listę strzelców wpisał się w 28. i 33. minucie. W 17. minucie gry wynik otworzył natomiast Krzysztof Szal. W 57. minucie honorową bramkę dla zespołu z Legnicy zdobył Musiałowski.

Goryczy porażki wciąż nie zaznało również Zagłębie Sosnowiec. Podopieczni Piotra Pierścionka w środę bez większych problemów wywieźli trzy punkty z Częstochowy. Sosnowiczanie dominowali w niemal każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła, a swoją przewagę udokumentowali zdobyciem dwóch bramek. Najpierw w 11. minucie sposób na Cezarego Siwego znalazł Adrian Pajączkowski, który wykorzystał błąd częstochowskiej obrony i głową skierował futbolówkę do siatki. W 56. minucie triumf spadkowicza z najwyższej klasy rozgrywkowej przypieczętował Wojciech Białek, który również głową pokonał Siwego. Częstochowianie nie mieli z kolei żadnych argumentów, aby skutecznie przeciwstawić się rywalom. Jedynym jasnym punktem w zespole trenera Roberta Olbińskiego był Tomasz Foszmańczyk, który dwukrotnie strzałami z dystansu próbował zaskoczyć Gostomskiego. Golkiper Zagłębia w obu przypadkach był jednak górą, choć przy drugim uderzeniu musiał się sporo natrudzić. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki dla Rakowa miał jednak Przemysław Korytkowski. "Korytko" w końcówce spotkania znalazł się sam na sam z sosnowieckim bramkarzem, jednak jego anemiczne uderzenie nie miało prawa znaleźć drogi do bramki.

Po trzech kolejkach na czele tabeli usadowił się MKS Kluczbork, który w środę 3:1 pokonał Pogoń Szczecin. Ojcem sukcesu był Waldemar Sobota, którego dwa gole w końcówce pojedynku zapewniły triumf gospodarzom. Bramkę dla Portowców w 45. minucie zdobył natomiast Ferdinand Chi-Fon.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu noga potknęła się z kolei dotychczasowemu liderowi z Wągrowca. Sposób na Nielbę znalazła Kotwica Kołobrzeg. Gospodarze po trafieniach Rusinka, Teśmana i dwóch Stareckyja zakończyli spotkanie z dorobkiem czterech bramek.

Zawisza Bydgoszcz - Miedź Legnica 3:1 (3:0)
1:0 - Szal 17'
2:0 - Kozłowski 28'
3:0 - Kozłowski 33'
3:1 - Musiałowski 57'

Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
0:1 - Pajączkowski 11'
0:2 - Białek 56'

GKS Tychy - Czarni Żagań 1:1 (1:0)
1:0 - Kasprzyk 34'
1:1 - Sobczak 70'

Jarota Jarocin - Victoria Koronowo 1:1 (0:0)
1:0 - Smektała 50'
1:1 - Kanik 73'

Elana Toruń - Unia Janikowo 0:1 (0:0)
0:1 - Nowosielski 75'

Polonia Słubice - Lechia Zielona Góra 1:3 (1:1)
0:1 - Kojder 5'
1:1 - Kosman 20'
1:2 - Kojder 80'
1:3 - Kojder 85'

Chemik Police - Gawin Królewska Wola 0:3 (0:3)
0:1 - Piątkowski 22'
0:2 - Dorobek 36'
0:3 - Burski 45'

Nielba Wągrowiec - Kotwica Kołobrzeg 0:4 (0:1)
0:1 - Rusinek 43'
0:2 - Stareckyj 67'
0:3 - Teśman 76'
0:4 - Stareckyj 90'

MKS Kluczbork - Pogoń Szczecin 3:1 (1:1)
1:0 - Sobota 34'
1:1 - Chi-Fon 45'
2:1 - Sobota 86'
3:1 - Sobota 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!