Serie A: Roma blisko podium (wideo)

Na zakończenie 28. kolejki Serie A Roma gościła Genoę. Zespół Luisa Enrique zdawał sobie sprawę, że tylko komplet punktów przedłużyły ich szanse na doścignięcie w tabeli Udinese, Napoli i Lazio.

Konrad Kostorz

Rzymianie rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść w 3. minucie, gdy Pablo Osvaldo dostał dalekie podanie od Leandro Greco, ograł Marco Rossiego i strzałem w długi róg pokonał Sebastiena Freya.

Zespół Luis Enrique przeważał i mógł zdobyć kolejne gole. Nieskuteczni byli jednak Osvaldo, Bojan Krkić oraz Marquinho. Genueńczycy rzadko zagrażali Maartenowi Stekelenburgowi, najlepszą okazję w 70. minucie zmarnował Rodrigo Palacio, a Alberto Gilardino był skutecznie powstrzymywany przez Simona Kjaera.

Roma wygrała w identycznych okolicznościach co tydzień temu w Palermo. Wtedy również było 1:0, a gola także w 3. minucie zdobył Fabio Borini. W tabeli Daniele De Rossi i spółka wciąż zajmują 6. miejsce, ale do Udinese i Napoli tracą już tylko 3 "oczka", a do derbowego rywala, Lazio, 4.