Bundesliga: Klasa światowa Piszczka, solidni "Kuba" i "Lewy", katastrofa Peszki

Niemieckie media są zachwycone występem Łukasza Piszczka w niedzielnym spotkaniu Borussii z Kolonią. Polski obrońca obok Shinjiego Kagawy oraz Ilkaya Gundogana został uznany za bohatera wygranego przez BVB 6:1 pojedynku na RheinEnergieStadion.

DerWesten oraz niemiecka odsłona goal.com uznały, że najlepszym piłkarzem meczu był Shinji Kagawa (2 gole i asysta). RevierSport wyróżnił natomiast Łukasza Piszczka (gol i 2 asysty). "Piszczek zrobił furorę" - napisali w tytule artykułu dziennikarze.

26-letni reprezentant Polski, który od goal.com/de otrzymał notę "8.5" w 10-stopniowej skali, zebrał wyłącznie pozytywne recenzje, choć podkreślono, że w początkowych fragmentach miał pewne kłopoty w defensywie. "Sam Piszczek mógł w pierwszej połowie zdobyć 3 gole. Wraz z Kubą cały czas stwarzał zagrożenie" - skomentował DerWesten.

Jakub Błaszczykowski wyróżnił się przede wszystkim asystą przy trafieniu "Lewego". Kapitana biało-czerwonych pochwalono także za dośrodkowanie, które otworzyło drogę do gola na 2:1. "Po zmianie stron zdecydowanie poprawił swoją grę" - ocenił RevierSport.

"Po krótkiej niemocy strzeleckiej wreszcie wpisał się na listę strzelców. Poza tym był bardzo aktywny, silny i odebrał rywalom sporo piłek" - chwali Roberta Lewandowskiego goal.com/de. 23-latek otrzymał nieco gorsze recenzje od DerWesten. Żurnaliści zwrócili bowiem uwagę, że w pierwszej połowie był bardzo dobrze kryty i nie radził sobie najlepiej.

Na przeciwnym biegunie znalazł się Sławomir Peszko. Bild nie miał litości dla skrzydłowego FC i przyznał mu "6" oznaczającą występ poniżej krytyki. Podobnie jego występ ocenił koloński Express. "Poniósł beznadziejną porażkę na skrzydle ze swoim rodakiem Piszczkiem" - oceniono. "Rozpoczął dobrze i do przerwy był jednym z najlepszych graczy Koeln. Z biegiem minut jednak coraz bardziej gasł" - podsumował goal.com/de.

WIĘCEJ O MECZU KOELN - BORUSSIA I WYSTĘPIE POLAKÓW ->>> Oceny Polaków z BVB kolejno od Bildu, DerWesten i RevierSport ("1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki):