Bundesliga: Świetny mecz Schalke, magiczny gol Raula (wideo)

W niedzielnym spotkaniu 29. kolejki Bundesligi zmierzyły się zespoły, które w czwartek odpadły z Ligi Europejskiej. Na Veltins-Arena zdecydowanie lepiej zaprezentowało się Schalke, które rozbiło Hannover.

Konrad Kostorz

Koenigsblauen rozpoczęli rywalizację z Die Roten w sposób najlepszy z możliwych - po dośrodkowaniu Jeffersona Farfana Raul Gonzalez wyskoczył wyżej niż obrońcy i głową skierował piłkę, która odbiła się jeszcze od słupka, do siatki. Gospodarze wyraźnie przeważali, a jeszcze przed przerwą Farfan trafił w słupek.

Po zmianie stron kapitalnego gola zdobył Raul. Hiszpan dostał piłkę od Farfana, zwiódł obrońcę oraz Rona-Roberta Zielera i lekkim strzałem trafił do pustej bramki tuż obok słupka. Raul ma już na koncie 14 trafień, o jedno więcej niż w całym poprzednim sezonie! Po chwili było 3:0 - asystę nr 3 zaliczył Farfan, a 24. gola w rozgrywkach zdobył Klaas Jan Huntelaar, który dopełnił formalności.

Magiczny gol Raula:

Artur Sobiech całe spotkanie obejrzał wśród rezerwowych. Trener Mirko Slomka od 1. minuty wystawił aż trzech nominalnych napastników, a z ławki wszedł tym razem Moritz Stoppelkamp. Schalke w ostatnich 5 meczach wywalczyło aż 13 "oczek" i do BVB traci 9 "oczek", zachowując cień szans na mistrzostwo.

TABELA BUNDESLIGI ->>>

Schalke 04 Gelsenkirchen - Hannover 96 3:0 (1:0)

1:0 - Raul 6'
2:0 - Raul 47'
3:0 - Huntelaar 63'

Schalke: Unnestall - Uchida (83' Hoewedes), Papadopoulos, Metzelder, Escudero - Moritz, Hoeger - Farfan, Raul (71' Holtby), Draxler (77' Pukki) - Huntelaar.

Hannover: Zieler - Chahed, Eggimann, Haggui, Schulz - Ya Konan, Pinto (69' Stoppelkamp), Schmiedebach, Pander (46' Rausch) - Abdellaoue (41' Schlaudraff), Diouf.

Żółta kartka: Haggui (Hannover).

W pojedynku kończącym 29. kolejkę Hamburger SV podzielił się punktami z Bayerem Leverkusen, na ławce rezerwowych którego zadebiutował duet Sascha Lewandowski - Sami Hyypia. W 40. minucie Wolfgang Stark podyktował rzut karny po zagraniu ręką Gonzalo Castro, a jedenastkę wykorzystał Mladen Petrić.

Po zmianie stron do wyrównania doprowadził strzałem głową Andre Schuerrle po tym, jak Robert Tesche na linii zablokował uderzenie Stefana Kiesslinga. Warto odnotować, że do podstawowego składu Aptekarzy powrócił Michael Ballack, który nie był ulubieńcem poprzedniego szkoleniowca, Robina Dutta. 35-latek rozegrał 66 minut.

Hamburger SV - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0)
1:0 - Petrić 40' (k.)
1:1 - Schuerrle 55'