Primera Division: Pewne trio do spadku? Piękny gol zabrał oczka Maladze (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Kluczowe mecze dla dołu tabeli w ramach 33. kolejki Primera Division zostały rozegrane w czwartek. Za sprawą wygranej w ostatnich sekundach Villarreal ich przewaga nad Sportingiem Gijon i Realem Saragossa wzrosła do siedmiu punktów, a nad Racingiem Santander do dziesięciu. Do Europy ekspresowo zbliża się za to Sevilla.

Powrotu na El Madrigal dobrze nie będą wspominać Santi Cazorla i trener Manuel Pellegrini, którzy tym razem na boisku Villarreal pojawili się w roli gości z Malagi. Hiszpański skrzydłowy po płaskim strzale z dystansu otworzył wynik meczu, ale później wszystko obróciło się przeciwko Andaluzyjczykom. W 81. minucie za faul w polu karnym na wprowadzonym Hernanie Arsenio Perezie z boiska wyleciał golkiper, Carlos Kameni, a "jedenastkę" skutecznie wykonał Marcos Senna. Dodatkowo grające w przewadze Żółte Łodzie Podwodne ruszyły do większych ataków i w ostatniej akcji meczu po świetnym strzale Pereza wykonali milowy krok w kierunku pozostania.

Piękny gol na wagę kompletu oczek:

Po raz trzynasty z rzędu zwycięstwa nie odniósł Racing Santander. Kantabryjczycy w domowym starciu z innym zespołem walczącym o utrzymanie, Realem Mallorca, przegrali przez brak koncentracji na początku każdej z połów. Najpierw niezdecydowanie obrońców już w 20 sekundzie wykorzystał Emilio Nsue, a po zmianie stron trochę ponad minuty na podwyższenie potrzebował Gonzalo Castro. Najgorszą ekipę w tabeli dobił jeszcze Alejandro Alfaro.

Potknięcia czołówki wykorzystuje Sevilla, która wygrała czwarty z ostatnich pięciu meczów. Andaluzyjczycy pokonali Real Saragossa 3:0 po bramkach w pierwszej połowie, a bohaterem spotkania został Alvaro Negredo, który po dublecie ma już 10 bramek w tym sezonie na swoim koncie. Sevilla do Ligi Europejskiej traci już tylko oczko!

Villarreal CF - Malaga CF 2:1 (0:0) 0:1 - Cazorla 65' 1:1 - Senna (k.) 83' 2:1 - Hernan Perez 90+4'

Czerwona kartka: Kameni /81', za faul/ (Malaga).

Racing Santander - Real Mallorca 0:3 (0:1) 0:1 - Nsue 1' 0:2 - Gonzalo Castro 47' 0:3 - Alfaro 54'

Sevilla FC - Real Saragossa 3:0 (3:0) 1:0 - Fazio 11' 2:0 - Negredo 29' 3:0 - Negredo 43'