Francja: Dobry mecz Obraniaka i remis Bordeaux, Jeleń wciąż nie gra

Ludovic Obraniak miał udział w golu zdobytym przez Yoana Goufranna w meczu Żyrondystów z Nancy. Niewiele brakowało, a reprezentant Polski sam wpisałby się na listę strzelców.

Konrad Kostorz

W 17. minucie meczu Ludovic Obraniak dośrodkował z rzutu rożnego, piłka trafiła do Jaroslava Plasila, następnie Ludovika Sane, który zgrał ją do Yoana Gouffrana i zrobiło się 1:0 dla przyjezdnych.

8 minut przed zmianą stron "Ludo" otrzymał żółtą kartkę za trafienie ręką w twarz jednego z graczy AS Nancy. Po przerwie Obraniak zaliczył asystę przy golu Michaela Cianiego, który jednak nie został uznany. W 74. minucie kadrowicz Smudy oddał mocny strzał, który obronił Guy N'dy Assambe. Zawodnicy Bordeaux reklamowali, że piłka przekroczyła już linię, ale arbiter uznał inaczej. Kwadrans później po centrze 27-latka centymetrów do wyrównania zabrakło Henri Saivetowi. Obraniak był bardzo aktywny i zrehabilitował się za zmarnowanego karnego sprzed tygodnia.

Na pierwszy występ w OSC Lille od 26 lutego wciąż czeka Ireneusz Jeleń. O ile w marcu 31-latek siedział na trybunach, o tyle w dwóch ostatnich spotkaniach załapał się do meczowej "18". Rudi Garcia wolał jednak wpuścić w drugiej połowie innych napastników: Gianniego Bruno, który zdobył gola kilkadziesiąt sekund po pojawieniu się na murawie, i Ronny'ego Rodelina.

AS Nancy - Girondins Bordeaux 2:2 (0:1)

0:1 - Gouffran 17'
1:1 - Traore 47'
2:1 - Puygrenier 73'
2:2 - Tremoulinas 90' (k.)

OSC Lille - AC Ajaccio 4:1 (2:0)
1:0 - Poulard 17' (sam.)
2:0 - Cole 37'