Okocimski rozbity w Ostrowcu - relacja z meczu KSZO Ostrowiec - Okocimski Brzesko

W ramach czwartej kolejki drugiej ligi wschodniej KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozgromił na własnym stadionie Okocimskiego Brzesko 5:1, prowadząc do przerwy 4:1. Dla podopiecznych trenera Andrzeja Wiśniewskiego było to trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach. Przypomnijmy, że KSZO ma do rozegrania zaległe spotkanie z pierwszej kolejki z zespołem Ponidzia Nidy Pińczów.

Anna Soboń
Anna Soboń

Już w pierwszych sekundach meczu po faulu na Adrianie Frańczaku z rzutu rożnego dośrodkowywał Michał Pietrzak, jednak futbolówkę wypiąstkował bramkarz Okocimskiego - Aleksander Kozioł. W 7. minucie meczu piłkę do Frańczaka odegrał Michał Stachurski, jednak próba uderzenia z dystansu tego pierwszego została skutecznie zablokowana. Cztery minuty później po dograniu z rzutu rożnego Marcina Zontka piłkę głową z kilku metrów do siatki skierował Piotr Kajda, dając tym samym prowadzenie ekipie gości.

Na odpowiedź ostrowieckiego zespołu nie trzeba było długo czekać. Po dograniu piłki przez Roberta Speichlera i przedłużeniu przez Krystiana Kanarskiego, ta trafiła do stojącego przed bramką Tomasza Ciesielskiego, który z najbliższej odległości głową skierował futbolówkę do bramki, wyrównując stan meczu na 1:1. W 22. minucie meczu płaskim strzałem po ziemi z około 25 metrów bramkarza z Brzeska pokonał Tomas Libič, dając KSZO prowadzenie, którego jak się później okazało gospodarze nie oddali do końca meczu, zmieniając jedynie rozmiary porażki Okocimskiego. Chwilę po zdobyciu gola dającego prowadzenie, piłkarze z Ostrowca mogli stracić bramkę, jednak mocne uderzenie Marcina Kajcy świetnie nogami wybronił Rafał Kwapisz. W 25. minucie na bramkę rywala strzelał Frańczak, jednak piłka odbiła się rykoszetem, jej kierunek zmienił jeszcze Speichler, a całą akcję mimo interwencji bramkarza golem przypieczętował Pietrzak. Jeszcze przed przerwą na 4:1 podwyższył Kanarski, który po podaniu od rozgrywającego bardzo dobre spotkanie Libiča, skierował piłkę do pustej bramki. W odpowiedzi na strzał z dystansu w 42. minucie meczu zdecydował się Zontek, jednak Kwapisz był na posterunku i piękną interwencją przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki.

W drugiej odsłonie meczu tempo zdecydowanie spadło, a Okocimski, już chyba pogodzony z porażką, nie zdołał stworzyć sytuacji, z której padłaby bramka. Na odnotowanie zasługuje strzał z dystansu Kajcy, który pewną interwencją wybronił Kwapisz, oraz uderzenie nieobstawionego Marka Drozda, który minimalnie nie trafił w bramkę gospodarzy. W 84. minucie KSZO przeprowadził akcję, po której padła bramka ustalająca wynik meczu na 5:1 dla gospodarzy. Po ładnej akcji lewą stroną piłkę w pole karne dograł Frańczak, a strzałem z przewrotki z kilku metrów do siatki skierował ją Kelechi Iheanacho. Tym samym KSZO dopisał do swojego konta komplet punktów i po trzech rozegranych spotkaniach pozostaje zespołem niepokonanym. Warto wspomnieć, że debiut w drugoligowych rozgrywkach zanotował w drużynie pomarańczowo–czarnych młody wychowanek, Damian Nogaj, którego występ bardzo pozytywnie ocenił szkoleniowiec ostrowieckiego zespołu.

KSZO Ostrowiec - Okocimski Brzesko 5:1 (4:1)
0:1 - Kajda 11'
1:1 - Ciesielski 17'
2:1 - Libič 22'
3:1 - Pietrzak 25'
4:1 - Kanarski 37'
5:1 - Iheanacho 84'

KSZO Ostrowiec: Kwapisz - Matuszczyk, Ciesielski, Kardas, Stachurski, Nogaj, Speichler, Libič (63' Dziewulski), Frańczak, Pietrzak (63' Iheanacho), Kanarski (84' Rębowski).

Okocimski KS Brzesko: Kozioł - Zontek, Drozd, Kocis, Łapuszek (46' Krzak), Wawryka, Ogar (70' Gnyla), Kozieł, Kajca, Kajda (67' Kostecki), Szczoczarz.

Żółte kartki: Stachurski, Pietrzak (KSZO) oraz Szczoczarz, Kostecki (Okocimski).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Mazowiecki ZPN).

Widzów: 1500.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!