Okocimski w I lidze! - wyniki 27. kolejki gr. wschodniej II ligi

Derby Rzeszowa nie stały na oczekiwanym, wysokim poziomie i zakończyły się bezbramkowym remisem. Dzięki temu już w sobotę piłkarze Okocimskiego KS Brzesko mieli zapewniony awans do I ligi. Pewne zwycięstwo odniósł Motor Lublin, który w pokonanym polu pozostawił Pogoń Siedlce.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Żadna bramka nie padła w derbach Rzeszowa. Występująca jako gospodarz Resovia przeważała i stworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych, ale nie potrafiła skierować piłki do siatki. Spora też w tym zasługa bramkarza Tomasza Wietecha, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Stal przez całe spotkanie nie oddała nawet jednego celnego strzału.

Pewne, trzybramkowe, zwycięstwo odniósł Motor Lublin. Dla gospodarzy świetnie ułożył się początek spotkania. W dziwnych okolicznościach, z pozycji leżącej, bramkę zdobył Daniel Koczon. Jeszcze przed przerwą z rzutu karnego podwyższył Igor Mihalevsky, który z jedenastoma trafieniami, jest współliderem klasyfikacji strzeleckiej. Wynik spotkania na trzynaście minut przed końcem ustalił Dawid Ptaszyński. Goście w drugiej połowie zagrali ambitnie i kilka razy udało im się zepchnąć Motor do głębokiej defensywy. Brakowało im jednak w sobotę skuteczności.

Nie zawiódł Stomil Olsztyn. Wicelider rozgrywek przeważał i zasłużenie wygrał w Łowiczu z tamtejszym Pelikanem 2:0. Gospodarze kończyli mecz w "10" po tym jak w drugiej połowie w ciągu dwóch minut dwie żółte kartki obejrzał Michał Adamczyk.

Bardzo ważne zwycięstwo zanotowali piłkarze Jezioraka Iława. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego wygrali 2:1 z Wisłą Puławy. Dzięki temu opuścili ostatnią lokatę w tabeli spychając na nią Stal Rzeszów.

Dzięki sobotniemu remisowi w derbach Rzeszowa awans do I ligi już po tamtym spotkaniu miał Okocimski KS Brzesko. Piłkarze z Małopolski chyba bardzo się tym faktem rozluźnili, gdyż dzień później tylko bezbramkowo zremisowali z Wigrami Suwałki.

Spory zawód przeżyli kibice Stali Stalowa Wola. Klub, któremu w tym sezonie marzył się awans do I ligi nie dość, że już dawno temu stracił szanse na sukces, to w dodatku często miewa słabsze mecze. W niedzielę nie sprostał Zniczowi Pruszków i przegrał przed własną publicznością.

W tej serii gier walkower za mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski otrzymał Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wyniki 27. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Resovia - Stal Rzeszów 0:0

Motor Lublin - Pogoń Siedlce 3:0 (2:0)
1:0 - Koczon 4'
2:0 - Mihałewśkyj 37' (k.)
3:0 - Ptaszyński 77'

Pelikan Łowicz - Stomil Olsztyn 0:2 (0:0)

Okocimski KS Brzesko - Wigry Suwałki 0:0

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 0:2 (0:1)
0:1 - Januszewski 26'
0:2 - Czarny 58' (sam.)

KSZO Ostrowiec Św. - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 wo

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!