Polacy w ligach zagranicznych - raport

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobyli: Sławomir Peszko (FC Koeln), Radosław Majewski (Nottingham Forest) oraz Tomasz Nowak (FK Homel). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 37 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Sławomir Peszko zdobył bramkę w meczu z VfB Stuttgart 1:1 (0:0). Polak grał do 79. minuty, kiedy zmienił go Odise Roshi. Były zawodnik Lecha Poznań wpisał się na listę strzelców w 50. minucie spotkania. Było to drugie trafienie ligowe Polaka w obecnym sezonie w barwach FC Koeln.

Radosław Majewski zdobył gola w meczu z Hull City 1:2 (0:0). Polak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w doliczonym czasie meczu. Dla 25-letniego pomocnika było to szóste trafienie ligowe w obecnym sezonie.

Tomasz Nowak zdobył gola w meczu ze Sławiją Mozyrz 3:0 (1:0). Polski pomocnik rozegrał 90 minut, wpisując się na listę strzelców w 61. minucie. Dla byłego zawodnika Łódzkiego Klubu Sportowego to pierwsze trafienie ligowe w obecnym sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z Chelsea (0:0)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Chelsea (0:0)

The Championship
Tomasz Cywka (Reading) - poza kadrą w meczu ligowym z Crystal Palace (2:2)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Middlesbrough (1:2)
Tomasz Kuszczak (FC Watford) - 90 minut w meczu ligowym z Peterborough United (2:2)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Hull City (1:2)

League One
Artur Krysiak (Exeter City) - rezerwowy w meczu ligowym z Walsall (4:2)

Belgia

Jupiler League
Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht) - 90 minut w meczu ligowym z Club Brugge (1:0)

Białoruś

Wyszejszaja liha
Tomasz Nowak (FK Homel) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Sławija Mozyrz (3:0)

Cypr

Protathlima A' Kategorias
Łukasz Sosin (Aris Limassol) - występ do 80. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Enosisem (0:1)
Paweł Kapsa (AS Alki Larnaka) - rezerwowy w meczu z Nea Salamis (0:0)
Adam Stachowiak (Anorthosis Famagusta) - rezerwowy w meczu ligowym z Omonią Nikozja (2:1)

Czechy

1. Gambrinus liga
Mateusz Słodowy (Viktoria Zizkov) - 90 minut w meczu ligowym z Slovanem Liberec (0:4)
Dawid Pietrzkiewicz (FC Banik Ostrawa) - rezerwowy w meczu ligowym z Duklą Praga (1:4)
Łukasz Zejdler (FC Banik Ostrawa) - poza kadrą w meczu ligowym z Duklą Praga (1:4)

Francja

Ligue 1
Ludovic Obraniak (Girondins de Bordeaux) - 90 minut w meczu ligowym z Olympique Marsylią (2:1)
Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - poza kadrą rezerwowy w meczu ligowym z Dijon (2:0)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - występ do 18. minuty w meczu ligowym z Niceą (0:1)
Damien Perquis (Sochaux) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z PSG (1:6)

Ligue 2
Grzegorz Krychowiak (Football Club de Nantes Atlantique) - 90 minut w meczu ligowym z Laval (0:2)

Grecja

Alpha Ethniki
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - występ do 61. minuty w meczu ligowym z Doxa Dramas (1:1)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Levadiakosem (3:4)
Michał Stasiak (AO Xanthi) - poza kadrą w meczu ligowym z Ergotelisem Heraklion (4:2)

Beta Ethniki
Patryk Aleksandrowicz (AO Iraklis Psachnon) - występ do 79. minuty, czerwona kartka (za dwie żółte) i asysta w meczu ligowym z Kallithea GS (1:2)

Holandia

Eredivisie
Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - 90 minut w meczu ligowym z NEC Nijmegen (2:1)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z NAC Breda (3:0)
Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z NAC Breda (3:0)
Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z NAC Breda (3:0)
Euzebiusz Smolarek (ADO Den Haag) - występ do 61. minuty w meczu ligowym z Feyenoordem (1:2)

Eerste divisie
Michał Janota (Go Ahead Eagles) - występ do 71. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Emmen (1:0)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - występ od 80. minuty w meczu ligowym z Zwolle (3:1)

Niemcy

Bundesliga
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - występ do 88. minuty w meczu ligowym z Borussia M'gladbach (2:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Borussia M'gladbach (2:0)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 90 minut i asysta w meczu ligowym z Borussia M'gladbach (2:0)
Sławomir Peszko (FC Koeln) - występ do 79. minuty i bramka w meczu ligowym z VfB Stuttgart (1:1)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - pauzował w meczu ligowym z Bayernem (1:2)
Eugen Polanski (1.FSV Mainz 05) - występ do 83. minuty w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (0:0)
Artur Sobiech (Hannover 96) - występ od 61. minuty w meczu ligowym z Freiburgiem (0:0)
Jakub Świerczok (1. FC Kaiserslautern) - rezerwowy w meczu ligowym z Herthą Berlin (2:1)
Ariel Borysiuk (1. FC Kaiserlautern) - występ do 90. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Herthą Berlin (2:1)

2. Bundesliga
Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Furth) - rezerwowy w meczu ligowym z FSV Frankfurt (1:1)
Tomasz Zahorski (MSV 02 Duisburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Eintrachtem Braunschweig (0:0)
Martin Kobylański (Energie Cottbus) - poza kadrą w meczu ligowym z VfL Bochum (1:1)
Adam Matuszczyk (Fortuna Dusseldorf) - występ od 82. minuty w meczu ligowym z Union Berlin (2:1)

Norwegia

Adeccoligaen
Łukasz Jarosiński (Alta IF) - 90 minut w meczu ligowym z Baerum (3:3)

Rosja

Priemjer-liga
Piotr Polczak (Terek Grozny) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Krasnodarem (0:1)
Marcin Komorowski (Terek Grozny) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Krasnodarem (0:1)
Maciej Rybus (Terek Grozny) - 90 minut w meczu ligowym z Krasnodarem (0:1)

Szkocja

Scottish Premier League
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Motherwell (3:0)
Paweł Brożek (Celtic Glasgow) - występ do 59. minuty w meczu ligowym z Motherwell (3:0)
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - uraz uniemożliwił mu występ w meczu ligowym z Glasgow Rangers (0:3)

Turcja

Super Lig
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - rezerwowy w meczu ligowym z Besiktasem (1:0)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - poza kadrą w meczu ligowym z Besiktasem (1:0)
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulubu) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Besiktasem (1:0)
Kamil Grosicki (Sivasspor Kulubu) - występ do 83. minuty w meczu ligowym z Eskisehirsporem (1:1)
Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - występ od 38. minuty w meczu ligowym z Bursasporem (2:3)

Bank Asya 1. Liga
Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Gaziantep BB (1:0)
Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Gaziantep BB (1:0)

Ukraina

Premier-liha
Wojciech Szymanek (Czornomorec Odessa) - rezerwowy w meczu ligowym z Metalistem Charków (3:3)

Włochy

Serie A
Artur Boruc (Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z Interem Mediolan (0:0)

Serie B
Błażej Augustyn (Vicenza Calcio) - rezerwowy w meczu ligowym z Sampdorią (1:1)
Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Ascoli (1:3)
Kamil Glik (Torino Calcio) - 90 minut w meczu ligowym z Bari (0:0)