Primera Division: Wykonane zadanie Realu Madryt, teraz czekają na Barcę (wideo)

Po przegranych rzutach karnych szybko w lidze podniósł się Real Madryt. Królewscy pokonali Sevillę 3:0 i jeśli w niedzielę FC Barcelona przegra na stadionie Rayo Vallecano stołeczni będą mogli już oficjalnie świętować zdobycie mistrzostwa kraju. Zobacz bramki Cristiano Ronaldo i Karima Benzemy!
Igor Kubiak
Igor Kubiak

Po raz drugi w tym sezonie w niedzielne popołudnie na boisko wyszli piłkarze Realu Madryt. Za pierwszym razem Blancos pokonali 7:1 Osasunę Pampelunę, a teraz rozgromili inną ekipę walczącą o europejskie puchary, Sevillę.

Mimo odpadnięcia z Ligi Mistrzów Jose Mourinho zdecydował się postawić na dziesięciu takich samych piłkarzy w pierwszej jedenastce. W środku pola jedynie Esteban Granero zmienił Sami Khedirę. Z minuty na minutę Królewscy zaczynali zdobywać przewagę, którą dość szybko zamienili na bramkę. Ładnie w polu karnym Karim Benzema wypuścił Cristiano Ronaldo, a Portugalczyk posadził jeszcze na murawie rywala i otworzył wynik meczu. To już 43. gol w tym sezonie dla CR7, który umocnił się na czele klasyfikacji strzelców.

Po bramce świetne okazje miała Sevilla. Jose Antonio Reyes idealnie wypuścił Jesusa Navasa oraz Alvaro Negredo, ale obaj w doskonałych sytuacjach przenieśli piłki nad poprzeczką. Również Królewscy mieli swoje sytuacje jeszcze w pierwszej połowie. Po rzucie wolnym pośrednim z 11. metrów w słupek trafił jednak Ronaldo.

Po zmianie stron gospodarze szybko przesądzili o kolejnym ligowym zwycięstwie. W ciągu trzech minut Benzema wykorzystał świetnie podania Angela di Marii i Sergio Ramosa i z bliskiej odległości najpierw nogą, a następnie głową ustrzelił dublet. Po tych dwóch bramkach tempo meczu wyraźnie siadło i do ostatniego gwizdka niewiele działo się na boisku.

Real Madryt - Sevilla FC 3:0 (1:0)
1:0 - Ronaldo 19'
2:0 - Benzema 49'
3:0 - Benzema 52'

Real Madryt: Casillas - Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo, Granero (61' Khedira), Xabi Alonso (76' Albiol), Oezil, Cristiano Ronaldo, Di Maria (61' Callejon), Benzema.

Sevilla: Javi Varas - Coke, Fazio, Cala, Navarro, Trochowski, Deivid (72' Campana), Navas, Reyes (64' Luis Alberto), Rakitić, Negredo (64' Baba).

Żółte kartki: Oezil, Granero, Di Maria (Real) oraz Deivid, Cala (Sevilla).