Serie A: Megasensacja w Turynie! Milan już tylko punkt za Juventusem!

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Tego nikt się nie spodziewał! Koncertowo grający ostatnio Juventus stracił 2 punkty z 18. w tabeli Lecce. Sukces gości jest tym cenniejszy, że do remisu doprowadzili, grając w osłabieniu. Milan skromnie pokonał Atalantę i wciąż może marzyć o scudetto. Artur Boruc puściła dwa gole w pojedynku z Novarą.

W tym artykule dowiesz się o:

Juventus i Milan toczyły korespondencyjną rywalizację o scudetto. Łatwiejsze zadanie mieli Bianconeri, którzy mierzyli się z niżej notowanym Lecce, i szybko objęli prowadzenie - pięknej asysty Andrei Pirlo nie zmarnował Claudio Marchisio. Niemal równocześnie gola w potyczce z Atalantą zdobyli Rossoneri. Udało im się to za sprawą kapitalnego podania Kevina-Prince'a Boatenga i uderzenia Sulleya Muntariego.

Po przerwie goście z Bergamo byli o krok od wyrównania, ale Simone Tiribocchi nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem! Niemal w tym samym czasie Alessandro Matri powinien trafić na 2:0 dla Juve, jednak świetnie spisał się golkiper Lecce. Od 55. minuty goście z południa grali w osłabieniu i nic nie zapowiadało, by mieli wyrównać. Jednak w końcówce fatalny błąd popełnił Gianluigi Buffon, z czego skorzystał Luis Muriel. Starej Damie zabrakło już czasu, by odzyskać prowadzenie. Tymczasem na San Siro wynik ustalił Robinho dobijając strzał Zlatana Ibrahimovicia.

Po raz pierwszy pod wodzą Andrei Stramaccioniego przegrali Nerazzurri. Spotkanie w Parmie Inter zaczął świetnie, bo po fatalnym błędzie obrony gospodarzy Wesley Sneijder bez trudu wykorzystał podanie Dejana Stankovicia. Gialloblu, którzy w ostatnich tygodniach błyszczeli formą, wzięli sprawy w swoje ręce po przerwie, a gola i asystę zaliczył Sebastian Giovinco.

Oprócz Interu punkty sensacyjnie straciło Lazio. Drużyna Edoardo Rejy znajduje się w fatalnej dyspozycji i nie potrafiła pokonać niewalczącej już o nic Sieny. Na wysokości zadania stanęło za to Udinese, które po szybkim trafieniu Diego Fabbriniego wywiozła ze zdegradowanej już Ceseny 3 "oczka". Na dwie kolejki przed końcem sezonu w najlepszej sytuacji w walce o podium premiowane udziałem w eliminacjach LM są SSC Napoli i Udinese Calcio.

Dramatycznie było znów we Florencji, gdzie gospodarze grali z pewną spadku Novarą o zapewnienie sobie utrzymania. Przed przerwą Artur Boruc zupełnie nieoczekiwanie dwukrotnie skapitulował i Viola przegrywała 0:2. Po zmianie stron bezcenne bramki dla zespołu Delio Rossiego zdobył żegnający się z klubem Riccardo Montolivo. Ponieważ Lecce również wywalczyło "oczko", Fiorentina wciąż nie może świętować utrzymania. Po serii katastrofalnych występów wreszcie wygrała Genoa i zdecydowanie zwiększyła swoje szanse na pozostanie w elicie.

TABELA SERIE A ->>> Wyniki środowych spotkań 36. kolejki Serie A: Catania Calcio - FC Bologna 0:1 (0:0)

0:1 - Ramirez 79'

Genoa CFC - Cagliari Calcio 2:1 (1:1) 1:0 - Palacio 12' 1:1 - Ariaudo 13' 2:1 - Janković 76'

AC Cesena - Udinese Calcio 0:1 (0:1) 0:1 - Fabbrini 4'

ACF Fiorentina - Novara Calcio 2:2 (0:2) 0:1 - Jeda 14' 0:2 - Rigoni 30' (k.) 1:2 - Montolivo 48' (k.) 2:2 - Montolivo 71'

Juventus Turyn - US Lecce 1:1 (1:0) 1:0 - Marchisio 8' 1:1 - Muriel 85'

Czerwona kartka: Cuadrado /55' za drugą żółtą/ (Lecce).

Lazio Rzym - AC Siena 1:1 (0:1) 0:1 - Destro 26' 1:1 - Ledesma 62' (k.)

AC Milan - Atalanta Bergamo 2:0 (1:0) 1:0 - Muntari 9' 2:0 - Robinho 90+2'

FC Parma - Inter Mediolan 3:1 (0:1) 0:1 - Sneijder 13' 1:1 - Marquez 53' 2:1 - Giovinco 55' 3:1 - Babiany 82'