Niemcy: Hat-trick Świerczoka w 25 minut!

Koniec sezonu w Bundeslidze nie był udany dla Jakuba Świerczoka, ale młody Polak nie dał o sobie zapomnieć. W sparingu FC Kaiserslautern utalentowany napastnik strzelił trzy gole.

Bilans Jakuba Świerczoka w Bundeslidze to 6 meczów, 284 minuty i ani jednego gola ani asysty. 19-latkowi lepiej wiodło się w IV-ligowych rezerwach FC Kaiserslautern: 9 występów, 633 minuty, 3 gole i 2 asysty.

We wtorek w ramach posezonowego roztrenowania zespół Krassimira Bałakowa zmierzył się z występującą w Oberlidze (5. poziom rozgrywek) Borussią Nuenkirchen. W 46. minucie na murawie pojawili się Ariel Borysiuk i Jakub Świerczok. Formą błysnął "Kuba", który strzelił aż 3 gole!

Wszystko wskazuje na to, że obaj Polacy, których Franciszek Smuda nie włączył do kadry na EURO 2012, zostaną w K'lautern na przyszły sezon i będą występować w 2. Bundeslidze.

Borussia Neunkirchen - FC Kaiserslautern 1:3 (1:0) 1:0 - Siga 2' 1:1 - Świerczok 58' 1:2 - Świerczok 70' 1:3 - Świerczok 83'