Fortuna po 15 latach wraca do Bundesligi! Matuszczyk zmarnował znakomitą okazję

Hertha Berlin po raz drugi w ostatnich trzech latach została zdegradowana! Berlińczycy w rewanżu zremisowali z Fortuną Duesseldorf, która poprzednio grała w Bundeslidze w sezonie 1996/1997. Już w 25. sekundzie meczu na Esprit-Arena gola dla gospodarzy zdobył pięknym strzałem z dystansu Maximilian Beister, którego w 77. minucie zastąpił Adam Matuszczyk.

Konrad Kostorz

Adam Matuszczyk w pierwszym meczu wszedł do gry w 72. minucie. Tym razem Norbert Meier wpuścił reprezentanta Polski nieco później. 23-latek miał znakomitą okazję do podwyższenia na 3:1 w 81. minucie, ale mając przed sobą pustą bramkę źle trafił w piłkę. Po chwili nadzieje Herthy przedłużył Raffael, ale ostatecznie w Bundeslidze zagrają zawodnicy z Duesseldorfu.

Arbiter wskutek fatalnego zachowania kibiców przedłużył spotkanie o 7 minut, ale już w 96. minucie na murawę wbiegły setki fanów Fortuny. Zanim pojedynek udało się dokończyć, minął ponad kwadrans. Z tego powodu Hertha już zapowiedziała złożenie oficjalnego protestu do DFL z wnioskiem o powtórzenie drugiego meczu!

Degradacja berlińczyków to wielka porażka Otto Rehhagela. Jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich trenerów, który w 2004 roku doprowadził Greków do mistrzostwa Europy, w lutym przerwał emeryturę, by uratować Herthę przed spadkiem.

Matuszczyk zdecydowany, by w przyszłym sezonie ponownie grać w 2. Bundeslidze ->>>

Fortuna Duesseldorf - Hertha Berlin 2:2 (1:1)
1:0 - Beister 1'
1:1 - Ben-Hatira 22'
2:1 - Jovanović 59'
2:2 - Raffael 85'

Czerwona kartka: Ben-Hatira /54' za drugą żółtą/ (Hertha)

Pierwszy mecz: 2:1