Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Czwartek w gr. zachodniej II ligi: Beniaminek stracił sponsora

Za nami kolejny ciekawy dzień w grupie zachodniej II ligi. Na półtora miesiąca przed wznowieniem rozgrywek sponsora straciła drużyna Lecha Rypin.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

Marek Stefański to główny sponsor rypińskiej drużyny od kilku lat i właściciel firmy DiM. Rok temu także po nieudanej batalii o awans zrezygnował z finansowania drużyny. Teraz dzięki jego pieniądzom udało się pościągać zawodników z I-ligowym przeszłością (Tarnowski, Piceluk) ale sielanka nie trwała długo.

- W piątek dojdzie do spotkania burmistrza Rypina z lokalnymi przedsiębiorcami w celu ratowania historycznego awansu. Wszyscy jednak, liczą, że Marek Stefański, który już wycofywał się z klubu, zmieni po raz kolejny zdanie - donosi Gazeta Pomorska.

Najlepszego strzelca traci ekipa Czarnych Żagań. Skuteczny w całym sezonie Fabian Pawela w nowych rozgrywkach będzie reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Mamy też pierwsze kadrowe ruchy w Sosnowcu. W przerwie letniej ekipę Zagłębia opuści aż siedmiu zawodników. Tutaj zarząd klubu wytypował takich graczy jak: Tomasz Łuczywek, Dawid Miłkowski, Arkadiusz Mróz, Mateusz Sroka i Artur Karpowicz.

Do nowych rozgrywek przygotowuje się też Chojniczanka. Już tradycyjnie w Chojnicach szykuje się spore wietrzenie kadry, a wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów dostało aż ośmiu graczy. Do zajęć "Chojna" wróci 25 czerwca. - Doszliśmy z trenerem Pawlakiem do przekonania, że chcemy mieć obecnie w zespole zawodników młodych, którzy chcą coś w piłce osiągnąć, a poprzez występy w naszym zespole także wypromować się - opowiada w Pomorskiej wiceprezes klubu Jarosław Klauzo.

Wśród piłkarzy, którzy opuszczą pomorskie miasto są: Grzegorz Jakosz, Aleksander Atanackovic, Karol Gregorek, Paweł Hajduczek, Bartosz Kaśnikowski, Tomasz Lenart, Tomasz Parzy i Piotr Wasikowski.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / pomorska.pl / zaglebiesosnowiec.pl

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×