Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Lubański dla SportoweFakty.pl: To najlepsza z możliwych decyzji

Sejm RP jednogłośnie przyjął uchwałę o nadaniu Stadionowi Narodowemu w Warszawie imienia Kazimierza Górskiego. Decyzję tę jednoznacznie pozytywnie ocenia Włodzimierz Lubański.
Marcin Ziach
Marcin Ziach

Uchwałą sejmu RP Stadion Narodowy otrzymał imię Kazimierza Górskiego. Obiekt w stolicy jest drugim, po stadionie w Płocku, który otrzymał patrona w osobie najwybitniejszego trenera w historii polskiej piłki. - To godne uhonorowanie wybitnego człowieka. Jestem szczęśliwy, że mój nauczyciel i naprawdę wielki trener w ten sposób otrzymał należny mu ukłon od narodu polskiego - mówi w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Włodzimierz Lubański, legendarny reprezentant Polski.

Krótko po głosowaniu pojawiły się głosy krytyczne dla decyzji posłów. W opinii fachowców obiekt powinien zostać przedtem skomercjalizowany, a w jego nazwę wejść powinna duża firma, która na wzór zachodni będzie łożyć na jego utrzymanie. - Dziwią mnie te głosy i czuję się nimi zażenowany. Nadanie stadionowi patrona, a jego komercjalizacja, to dwie zupełnie inne sprawy. Wydaje mi się, że ci ludzie nie wiedzą o czym mówią - kręci głową z niedowierzaniem wybitny gracz biało-czerwonych.

- Polska to dziwny naród, któremu ciężko dogodzić. Choćbyś człowiekowi przychylił nieba, to i tak zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. Wydaje mi się, że sejm podjął jedyną słuszną decyzję, bo Kazimierz Górski był głównym twórcą największych sukcesów polskiego futbolu. Niestety krytycy w naszym narodzie zawsze się znajdą i nawet tak ważna sprawa dla całej Polski nie potrafi łączyć, a umie dzielić. To przykre, bo tak być nie powinno - przyznaje Lubański.

Naprzeciw oporom Polaków wyszli posłowie, którzy na co dzień zwaśnieni uchwałę o nadaniu imienia Stadionu Narodowego wybitnej postaci byli jednogłośni. - Wynik głosowania pokazuje, że posłowie podeszli do sprawy bardzo poważnie. W sejmie po raz pierwszy od dawna słychać było jeden głos i tak w sprawach dla Polski ważnych po prostu powinno być. Cieszę się, że za sprawą tego głosowania Polacy będą mogli kolejne sukcesy świętować na stadionie naszego wielkiego trenera - podkreśla złoty medalista IO 1972 w Monachium.

Sejmowa uchwała wywołała w Lubańskim także chwilę nostalgii. - Jedyne, czego można żałować, to tego, że pan Kazimierz nie dożył tej chwili. Ciężko byłoby wcielić mi się w jego położenie, ale wiem, że byłby w tej chwili naprawdę szczęśliwy. Trzeba powiedzieć uczciwie, że ten człowiek zasłużył sobie na to - przekonuje 80-krotny reprezentant Polski.

O nadanie Stadionowi Narodowemu imienia Kazimierza Górskiego wnioskowała rodzina zmarłego przed sześciu laty szkoleniowca. - Nie wiem jak to wszystko wyglądało praktycznie i czy uchwała ta nie powinna zapaść na wniosek rządu, ale najważniejszy jest wynik końcowy, a ten jest taki, że najpiękniejszy polski stadion nosi nazwę najwybitniejszej osobowości związanej z polskim piłkarstwem. Lepszej decyzji po prostu być nie mogło - puentuje ekspert portalu SportoweFakty.pl.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (8):

 • rr778 Zgłoś komentarz
  A moze nazwac im wszystkih PISuarów ?
  • BBKingu Zgłoś komentarz
   Nie mogło być inaczej :P niestety mamy b. nielicznych w p. kopanej, i to był jedyny słuszny wybór. Propo zaorania stadionu (albo nie nielicznych, można odliczyć na jednej ręce, dla mnie
   Czytaj całość
   Deyna jeszcze :p )- nie da rady, myślę że w każdym pokoleniu znajdzie się masa osób które nie pozwolą "zaorać Górskiego" ;) tyle :)
   • Penhal Zgłoś komentarz
    Bardzo mądra decyzja.K. Górski Brawo bo już się bałem ze dostanie nazwę któregoś LECHA???A tak jestem zadowolony.
    • Raul Zgłoś komentarz
     Chwała ci Nilmo za poprawną nazwę :) Myślę, że będą koncerty itd. bo jednak to duży obiekt i bardzo perpektywiczny.
     • Nilmo Zgłoś komentarz
      Ale się będą wietnamce cieszyć że u Górskiego pirackie płyty sprzedają. Z drugiej strony Portugalia zaorała po euro 2 stadiony jako nieopłacalne, pomimo że tam są piłkarze, a nie
      Czytaj całość
      szmaciarze jak u nas. Głupio by było gdyby się wkrótce okazało że "Górskiego" trzeba zaorać.
      • zygfryt Zgłoś komentarz
       Stadion Narodowy jest w Chorzowie, był i będzie. Ten tu pozostanie na wieki stadionem X-lecia.
       • paawloo123 Zgłoś komentarz
        *Grzegorza Laty Moim zdaniem to może i jest dobre uhonorowanie wybitnego człowieka,ale stadion narodowy powinien zostać stadionem narodowym,by każdy mógł się z nim utożsamiać.
        • widzew Zgłoś komentarz
         dobrze że nie imienia Grzegorza Lato
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×