Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Portowcy wznowili wspólne treningi

Ponad stu kibiców obserwowało pierwsze po urlopach zajęcia szczecinian. Drużyna rozpoczęła przygotowania pod wodzą nowego szkoleniowca Artura Skowronka i z zakontraktowanym Grzegorzem Boninem.
Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski

Piłkarze Pogoni pojawili się na murawie w samo południe po porannych badaniach. Trening poprowadził nowy sztab szkoleniowy z Arturem Skowronkiem na czele, trwał niemal dwie godziny i został poświęcony głównie elementom technicznym. Po rozgrzewce zawodnicy ćwiczyli w parach, następnie zostali podzieleni na dwie grupy, które szlifowały warianty rozegrania.

Ćwiczenia obserwowało ponad stu kibiców. Portowcom doskwierała wysoka temperatura i słońce, dlatego niezbędne było wielokrotne uzupełnianie płynów. Na murawie pojawiło się 31 graczy, wśród nich pozyskani latem Mouhamadou Traore i Grzegorz Bonin. Ten drugi w poniedziałek związał się z klubem rocznym kontraktem.

Szansę pokazania się otrzymali: junior Kajetan Pogorzelczyk oraz testowany obrońca Maciej Dąbrowski z Olimpii Grudziądz. Przygotowania rozpoczęli zesłani wiosną do rezerw Adrian Łuszkiewicz, Łukasz Wójcik oraz Radosław Wiśniewski. Jak zapewnił trener Skowronek, przed tą grupą zawodników otwiera się realna szansa na powrót do pierwszego zespołu.

W Szczecinie nie pojawił się jeszcze Takafumi Akahoshi, mający problemy z przylotem do Polski. Zabrakło także Dawida Kucharskiego i Marcina Klatta, którzy w niedzielę zostali oficjalnie przesunięci do rezerw. O kontrakt w Pogoni walczy wolny zawodnik Maksymilian Rogalski.

Przed szczecinianami okres badań i treningów taktycznych. Pierwszy mikrocykl zostanie zwieńczony sparingiem z Omonią Nikozja w Opalenicy. 9 lipca beniaminek T-Mobile Ekstraklasy wyruszy na zgrupowanie do Gniewina, podczas którego zmierzy się z Cracovią i Piastem Gliwice.

Takafumi Akahoshi był największym nieobecnym poniedziałkowych zajęć Takafumi Akahoshi był największym nieobecnym poniedziałkowych zajęć

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×