Premiership: Tottenham z nowym składem, ale w starym stylu

Sezon w Premiership rozpoczęty! W pierwszym meczu rozgrywek Arsenal Londyn pokonał West Bromwich Albion 1:0, a gola zdobył debiutant Samir Nasri. Falstart zaliczył Tottenham Hotspur przegrywając z Middlesbrough 1:2. Natomiast pięć goli zobaczyli kibice na Ewood Park w meczu Everton - Blackburn Rovers.

Bartosz Zimkowski

Na inaugurację pierwszej kolejki Premiership Arsenal Londyn zmierzył się z West Bromwich Albion. Na ławce rezerwowych Kanonierów usiadł Łukasz Fabiański, ale za to od pierwszej minuty pojawił się w składzie Arsenalu Samir Nasri - nowy zawodnik tego klubu. I to właśnie Francuz w czwartej minucie zdobył bramkę. Jak się później okazało był to jedyny gol w tym meczu. Kanonierzy wygrali 1:0, a sam mecz nie stał na najwyższym poziomie.

W ciekawym pojedynku na Goodison Park Everton zmierzył się z Blackburn Rovers. W roli trenera gości zadebiutował Paul Ince i już w 22. minucie mógł cieszyć się z prowadzenia swojego zespołu. Gola zdobył bowiem David Dunn, ale tuż przed przerwą wyrównał po strzale z rzutu wolnego Mikael Arteta. W kolejnych minutach obie strony zdobyły po jednym golu i gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem 2:2, bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Andre Oojier i Blackburn mogło świętować zwycięstwo 3:2.

Sezon 2008/2009 bardzo dobrze rozpoczął się dla absolutnego beniaminka Hull City. Tygrysy pokonały przed własną publicznością Fulham Londyn 2:1. Pierwsze spotkanie Hull w najwyższej klasie rozgrywkowej oglądało ponad 20 tysięcy ludzi, którzy mogli z podniesionym czołem opuścić stadion. Gorzej powiodło się drugiemu beniaminkowi - Stoke City. The Potters między 34. a 45. minutą stracili aż trzy gole i do przerwy przegrywali 0:3. Jedną z bramek zdobył Johan Elmander, który latem trafił na Reebok Stadium za 10 milionów funtów. Honorowe trafienie dla Stoke zaliczył Ricardo Fuller.

Zawiódł z kolei Tottenham Hotspur. Koguty nie sprostały na Riverside Stadium Middlesbrough i przegrały 1:2. Dodatkowo mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Dimitar Berbatov, który wydaje się być coraz bliżej odejścia do Manchesteru United. Kogutom nie pomogli nowi piłkarze i Juande Ramos zaliczył falstart.

Z kolei na Upton Park świetne dziesięć minut zaliczył Dean Ashton. Snajper West Ham United dwukrotnie w tym czasie pokonał bramkarza Wigan Athletic, Chrisa Kirklanda i jak się później okazało wystarczyło to na zwycięstwo nad The Latics. Wigan zdołało zdobyć jednego gola, który był dziełem Amra Zakiego. Menedżer klubu z JJB Stadium Steve Bruce utrzymuje, że napastnik ten może nawet walczyć o koronę króla strzelców Premiership.

Na zakończenie sobotnich zmagań Liverpool udał się na Stadium of Light na mecz z Sunderlandem. The Reds łatwo nie było i dopiero niezawodny Fernando Torres zapewnił podopiecznym Rafaela Beniteza komplet punktów. W niedzielę zostanie dokończona pierwsza kolejka Premiership.