Grad goli w sparingu KGHM Zagłębia z Wartą

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Grodzisku Wlkp. KGHM Zagłębie Lubin wygrało z Wartą Poznań 6:3. Dublety w szeregach Miedziowych skompletowali Arkadiusz Woźniak i Szymon Pawłowski.

Szymon Mierzyński

Pierwsza połowa miała dość wyrównany przebieg, ale zdecydowanie skuteczniejsi byli podopieczni Pavla Hapala, którzy w 33. minucie prowadzili już 3:0. Wynik otworzył Arkadiusz Woźniak, który pokonał Łukasza Radlińskiego po zespołowej akcji. Następny gol dla Miedziowych był dość szczęśliwy, bowiem po strzale Pawła Widanowa futbolówka odbiła się od Wojciecha Trochima i zupełnie zmyliła golkipera zielonych.

Trzecie trafienie dla KGHM Zagłębia to dzieło Csaby Horvatha, który idealnie zamknął centrę Macieja Małkowskiego. Warta odpowiedziała tylko jedną bramką - w 38. minucie pięknie z rzutu wolnego huknął Adam Mójta. Piłka poleciała w samo okienko i Konrad Forenc był bezradny.

W przerwie doszło do roszad. W szeregach Miedziowych pojawiło się dwóch nowych zawodników, zaś w I-ligowcu aż dziewięciu. Jednak gole nadal sypały się jak z rogu obfitości. W 66. minucie dublet skompletował Woźniak, wykorzystując dośrodkowanie Davida Abwo. Odpowiedź poznaniaków była natychmiastowa i szybką akcję Rafała Kosznika sfinalizował skutecznie Piotr Giel.

W tym momencie było 4:2, ale zawodnicy obu drużyn ani myśleli spuszczać z tonu. W 71. minucie ładny techniczny strzał oddał Szymon Pawłowski i Adrian Lis miał niewiele do powiedzenia. Dwa ostatnie gole padły po rzutach karnych. Pierwszy został podyktowany za faul Horvatha na Bartłomieju Pawłowskim. Obrońca Zagłębia dostał drugą żółtą kartkę, a z "wapna" skutecznie strzelił Tomasz Magdziarz.

Z kolei jedenastka dla Miedziowych miała miejsce w samej końcówce. Adrian Bartkowiak nieprzepisowo zatrzymał Woźniaka, a piłkę do siatki skierował Szymon Pawłowski. KGHM Zagłębie zwyciężyło zatem 6:3.

W sobotę podopieczni Pavla Hapala rozegrają jeszcze jeden mecz kontrolny - o godz. 17.30 z Lechią Zielona Góra. Warta natomiast następny sparing zaplanowała na wtorek. Tego dnia zmierzy się z Żalgirisem Wilno.

KGHM Zagłębie Lubin - Warta Poznań 6:3 (3:1)
1:0 - Woźniak 8'
2:0 - Widanow 31'
3:0 - Horvath 33'
3:1 - Mójta 38'
4:1 - Woźniak 66'
4:2 - Giel 68'
5:2 - Szymon Pawłowski 70'