Sparingowo: Warta przegrała z wicemistrzem Litwy

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Opalenicy Warta Poznań przegrała z Żalgirisem Wilno 1:2. Bramkę dla drużyny ze stolicy Wielkopolski strzelił Bartłomiej Pawłowski.

Szymon Mierzyński

Zieloni objęli prowadzenie w 12. minucie, gdy 20-letni napastnik przelobował golkipera rywali po dokładnym podaniu Adama Mójty. To była składna i szybka akcja I-ligowca.

Później jednak do głosu doszedł wicemistrz Litwy. Wyrównanie padło w 19. minucie po stracie Adriana Laskowskiego. W dobrej sytuacji znalazł się Mantas Kuklys i Adrian Lis skapitulował. Po przerwie Żalgiris zapewnił sobie zwycięstwo po tym jak do siatki trafił Andro Svrljuga.

W składzie Warty po raz kolejny pojawili się zawodnicy testowani: Mateusz Pogonowski (ostatnio Legia Warszawa ME) oraz Idrissa Cisse (Ruch Radzionków).

Warta Poznań - Żalgiris Wilno 1:2 (1:1)
1:0 - Pawłowski 12'
1:1 - Kuklys 19'
1:2 - Svrljuga 63'

Skład Warty: Lis (46' Radliński) - Bartczak (46' Płotka), Bartkowiak (46' Mysiak), Ciach (46' Wichtowski), Mójta (46' Kosznik), Laskowski (46' Ngamayama), Pawłowski (46' Trojanowski), Marciniak (46' Grzeszczyk), Trochim (46' Pogonowski), Piceluk (46' Jakóbowski), Cisse (70' Giel).