Jakub Kowalski kontuzjowany? (zdjęcia)

Widzew Łódź pokonał w meczu sparingowym Polonię Bytom 4:0 (3:0). Ciężką przeprawę w tym spotkaniu miał Jakub Kowalski, który był non stop faulowany. Jeden z takich ataków wyglądał niebezpiecznie.

Bartosz Tarnowski
Jakub Kowalski jest zawodnikiem Arki Gdynia, lecz od początku okresu przygotowawczego trenuje wraz z zespołem Widzewa Łódź. Wystąpił on w trzech meczach sparingowych łodzian, gdzie nie raz został ostro potraktowany przez zawodników rywali.
Jakub Kowalski od kilku tygodni trenuje z Widzewem Jakub Kowalski od kilku tygodni trenuje z Widzewem
Jednak w ostatnim z tych meczów, gdy łodzianie grali z Polonią Bytom, zawodnik nie miał łatwego życia. Piłkarze spadkowicza z I-ligi, niemal non stop obierali sobie za cel nogi tego zawodnika, który w tym spotkaniu miał wiele bliskich kontaktów z murawą. Po jednym z ataków bytomian, którego autorem był Jacek Broniewicz, zawodnik padł na boisko i długo się z niego nie podnosił. Po szybkiej interwencji sztabu medycznego, piłkarz był z powrotem na murawie. Dograł on do końca I połowy i po jej zakończeniu, opuszczał murawę z grymasem bólu na twarzy.Na szczęście, uraz tego niespełna 25-letniego pomocnika okazał się niegroźny. Jest to jedynie lekkie stłuczenie stopy i nie będzie konieczna przerwa w treningach. Zawodnik powinien stawić się w pełni zdrów na kolejnych zajęciach łodzian, które odbędą się we wtorek.
Jacek Broniewicz faulujący Jakuba Kowalskiego Jacek Broniewicz faulujący Jakuba Kowalskiego
Zawodnik odczuwający skutki starcia z rywalem Zawodnik odczuwający skutki starcia z rywalem
Interwencja sztabu medycznego Interwencja sztabu medycznego
"Kowal" powrócił do gry, lecz odczuwał skutki starcia
Zawodnik opuszczał boisko z wyrazem bólu na twarzy Zawodnik opuszczał boisko z wyrazem bólu na twarzy