Flota pożegnała testowanych i przegrała

Wyspiarze są na półmetku obozu w Kamieniu. Sztab szkoleniowy odesłał już trzech sprawdzanych zawodników, w tym obu bramkarzy. W poniedziałek drużyna poniosła klęskę 1:4 z Rozwojem Katowice.

W tym artykule dowiesz się o:

Sparing z Rozwojem rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem, które jednak nie wyprowadziło świnoujścian z równowagi. Flota zgodnie z planem objęła prowadzenie w 5. minucie, lecz od tego momentu do siatki trafiali wyłącznie drugoligowcy: Maciej Wolny, Kamil Szostek, Daniel Paszek i były zawodnik świnoujskiego klubu Tadeusz Tyc. Rozmiary porażki (1:4) mógł zmniejszyć Daniel Chyła, ale zmarnował rzut karny.

Dla katowiczan było to drugie okazałe zwycięstwo nad pierwszoligowcem w ostatnich dniach. W niedzielę pokonali Kolejarza Stróże 3:0, a ogółem w okresie przygotowań mają na koncie same zwycięstwa i dwadzieścia zdobytych goli.

Gorszy bilans zanotowali dotychczas Wyspiarze, którzy podczas obozu w Kamieniu dwukrotnie przegrali, raz zremisowali i zdołali pokonać tylko Pniówka Pawłowice. Porażkę w poniedziałek można częściowo tłumaczyć zmęczeniem i kontuzjami, które wykluczyły Christiana Nnamaniego, Patryka Fryca i Sebastiana Olszara.

Poza Olszarem sztab szkoleniowy obserwuje napastnika Mario Paveca, który przeciw Rozwojowi zmarnował dwie szanse strzeleckie. Pożegnano natomiast testowanych: Mariusza Korzeniowskiego oraz bramkarzy Grzegorza Kasprzika i Mariusza Różalskiego. Karierę w barwach Zawiszy może kontynuować Tomasz Ostalczyk. Lukę w składzie po jego odejściu wypełni prawdopodobnie Bartłomiej Niedziela.

Przed drużyną wyczekiwany dzień bez sparingu. Maraton gier kontrolnych będzie kontynuowany w środę, gdy rywalem świnoujścian będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Na zakończenie zgrupowania Flota zmierzy się z LKS Czaniec.

Flota Świnoujście - Rozwój Katowice 1:4 (1:3)
1:0 - testowany 5'
1:1 - Wolny 18'
1:2 - Tyc (k.) 23'
1:3 - Szostek 29'
1:4 - Paszek (k.) 74'

Flota Świnoujście: Waśków - Bielecki (31' Jasiński), Niewiada (31' Zalepa, 61' Udarević), Rygielski, Opałacz, Kieruzel, Niedziela (70' Kwiatkowski), Arifović (31' Chyła, 70' Chi-Fon), Protasewicz (46' Śpiączka), Mawo, testowany (46' Pavec).

Rozwój Katowice: I połowa: Płonka - Tora, Domański, Gałecki, Winiarczyk, Szostek, Kut, Sadowski, Krakowski, Wolny, Tyc; II połowa: Soliński - Mielnik, Świerczyński, Wawrzyńczok, Tora, Król, Gacki, Zalewski, Tkocz, Paszek, Gielza.