Premiership: Chelsea gromi w debiucie Scolariego, Man Utd zawiodło

Na niedzielę zaplanowano trzy mecze w ramach pierwszej kolejki Premiership. Jako pierwsi na plac boju wyszli piłkarze Chelsea Londyn oraz Portsmouth. W roli menedżera The Blues zadebiutował Luis Felipe Scolari i Brazylijczyk zaliczył kapitalny początek pracy w Anglii, bowiem pokonał Portsmouth aż 4:0.

Bartosz Zimkowski

Chelsea rozpoczęła nowy sezon z ustawieniem 4-5-1 i znalazło się w nim miejsce dla dwóch nowych zawodników: Jose Bosingwy oraz Deco. Od początku zarysowała się przewaga wicemistrzów Anglii, którzy raz po raz atakowali bramkę rywali.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. W dwunastej minucie worek z bramkami otworzył Joe Cole wykorzystując podanie Deco. Na 2:0 kilka minut później podwyższył Nicolas Anelka. Tym razem asystę zaliczył Michael Ballack. Niemiec nie dotrwał do końca pierwszej połowy, bowiem doznał urazu i zastąpił go Florent Malouda. Chelsea przed przerwą podwyższyła na 3:0, gdy rzut karny na bramkę zamienił Frank Lampard. W drugiej połowie padł tylko jeden gol. Tuż przed końcem meczu Deco bardzo ładnym strzałem nie dał szans Davidowi Jamesowi. Chelsea wygrała 4:0 i objęła przodownictwo w Premiership.

W drugim niedzielnym meczu kibice na Villa Park zobaczyli przede wszystkim wyśmienitą drugą połowę. Zmierzyły się zespoły Aston Villi oraz Manchesteru City, które jeszcze w czwartek grały w Pucharze UEFA. Bardzo dobrą formę potwierdzili piłkarze The Villans. Już w 47. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Johna Carewa. W 64. minucie do remisu doprowadził Elano, ale później grała już tylko jedna drużyna, a właściwie jeden człowiek - Gabriel Agbonlahor. Reprezentant Anglii w ciągu siedmiu minut zdobył trzy gole! Dwie asysty zaliczył Gareth Barry i Astov Villa wygrała osatecznie 4:2, bo w 90. minucie rozmiary porażki zmniejszył Vedran Corluka.

Słabo rozgrywki Premiership rozpoczął Manchester United. Czerwone Diabły zaledwie zremisowały 1:1 na Old Trafford z Newcastle United. Sroki objęły prowadzenie po trafieniu Obafemiego Martinsa, ale chwilę później Darren Fletcher odpowiedział skutecznym strzałem. Gospodarze mieli cały mecz przewagę, ale nie zdołali ostatecznie przychylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W poprzednim sezonie Man Utd strzeliło w sumie Srokom aż 11 goli tracąc przy tym jedną bramkę. Pocieszeniem dla fanów Man Utd jest fakt, że także w poprzednim sezonie Diabły również źle rozpoczęły rozgrywki, bo zaledwie zremisowały z Reading 0:0.