Sparingowo: Widzew zremisował z Lechią

Widzew Łódź wciąż pozostaje niepokonany w meczach kontrolnych. W drugim z sobotnich sparingów łodzianie zremisowali z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:2 (0:1).

Bartosz Tarnowski

Od początku spotkania inicjatywę przejęli goście, którzy dość dobrze radzili sobie z rywalami. Jednak mimo kilku prób zagrożenia bramce Widzewa, nikomu z nich nie udało się wpisać na listę strzelców. Blisko pół godziny potrzebowali gospodarze spotkania, aby stworzyć groźną sytuacje pod bramką rywala. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adama Banasiaka głową strzelał Wallace Benevente, jednak golkiper Lechii nie dał się zaskoczyć rywalowi i pewnie wybronił strzał. W 37. minucie na prowadzenie wyszli goście. Po podaniu z głębi pola Patryk Wolański  minął się z piłką i do pustej bramki skierował ją Mariusz Zaor.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od zdobycia bramki przez zespół z Tomaszowa Mazowieckiego. Pięknym strzałem z 18. metrów w samo okienko popisał się Kamil Kubiak. W 63. minucie Widzew zdobył pierwszą bramkę. Sebastian Radzio podał do Bartłomieja Kasprzaka, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. W 75. minucie szansę na zdobycie wyrównującej bramki miał Mariusz Stępiński, ale jego strzał głową był minimalnie niecelny. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego wyrównali wynik spotkania w ostatniej akcji meczu. Mariusz Stępiński oddał mocny strzał na bramkę Holewińskiego. Bramkarz Lechii wybił piłkę przed siebie, a dopadł do niej Sebastian Radzio, który "wjechał" z nią do bramki.

Widzew Łódź - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:2 (0:1)