Trofeo TIM: Inter lepszy od Juventusu i Milanu (wideo)

Miesiąc przed inauguracją nowego sezonu Milan, Inter i Juventus zmierzyły się w turnieju towarzyskim. Podobnie jak przed rokiem Trofeo TIM powędrowało w ręce Nerazzurrich.

Konrad Kostorz

W pierwszym spotkaniu (każdy mecz trwał 45 minut) rozgrywanego w Bari turnieju Juventus Turyn zmierzył się z Interem Mediolan i nieoczekiwanie przegrał. Byłoby inaczej, gdyby skuteczniejszy w sytuacjach podbramkowych był Fabio Quagliarella. Rozstrzygnięcie zapadło w 12. minucie, gdy Philippe Coutinho wykorzystał błąd... Lucio, który kilkanaście dni temu przeniósł się do Bianconerich z zespołu Andrei Stramaccioniego.

Poważnie osłabiony po odejściu Zlatana Ibrahimovicia i Thiago Silvy AC Milan nie zdołał nawet zremisować z Juventusem. Na początku spotkania Rossoneri stworzyli sobie dogodną okazję za sprawą Robinho, ale Stephan El Shaarawy spudłował. Po 30 minutach gry Bakaye Traore sfaulował w "16" Mirko Vucinicia, a Czarnogórzec z 11 metrów nie dał szans Marco Amelii.

W decydującym pojedynku Nerazzurri poradzili sobie z lokalnym rywalem. Podopieczni Massimiliano Allegriego prowadzili, jednak później rezerwowy golkiper Edoardo Pazzagli został pokonany przez Fredy'ego Guarina i nowy nabytek Interu, Rodrigo Palacio. Argentyńczyk, który asystował Kolumbijczykowi, otrzymał świetne podanie od Estebana Cambiasso, wpadł w pole karne i strzałem przy słupku ustalił wynik meczu.

We wszystkich zespołach wystąpili nowi piłkarze. Bianconerich reprezentowali Lucio, Kwadwo Asamoah i Richmond Boakye, Nerazzurrich Samir Handanović, Palacio i Matias Silvestre, a Rossonerich Traore i Francesco Acerbi.

Była to już 12. edycja Trofeo TIM, a Inter wygrał ten prestiżowy turniej po raz 8. Milan ma na koncie trzy tytuły, a Juventus triumfował tylko w 2009 roku.

Inter Mediolan - Juventus Turyn 1:0
1:0 - Coutinho 12'

Juventus Turyn - AC Milan 1:0
1:0 - Vucinić 31' (k.)

Inter Mediolan - AC Milan 2:1 0:1 - El Shaarawy 16' 1:1 - Guarin 25' 2:1 - Palacio 33'