Trofeo Berlosconi: Wysokie zwycięstwo Milanu

AC Milan w meczu o Trofeo Berlusconi wysoko wygrał z Juventusem Turyn, bowiem aż 4:1. Rossoneri przeważali i zasłużenie zdobyli trofeum. Warto także podkreślić, że w przeciwieństwie do ostatnich meczów, tym razem już bardzo pewnie grali w linii obrony.

Adam Kiołbasa

Jako pierwsi w meczu gola zdobyli Bianconeri, ale prawidłowo strzelonej bramki przez Amauriego sędzia jednak nie uznał. Po kilku minutach za sprawą Marka Jankulovskiego wyszli Rossoneri, a chwilę później na 2:0 zdołał podwyższyć Massimo Ambrosini. Ponadto po starciu z Gennaro Gattuso kontuzji kolana nabawił się defensor Juve, Giorgio Chiellini i wygląda na to, że jest to dość poważny uraz.

Zaraz po zmianie stron gola na 3:0 zdobył Filippo Inzaghi, a w 70. honorowe trafienie dla Starej Damy zaliczył młody Pasquato. Wynik pojedynku w 79. minucie ustalił Ambrosini.

Zatem w 18 edycji walki o Trofeo Berlusconi górą byli Rossoneri.

AC Milan - Juventus Turyn 4:1 (2:0)
1:0 - Jankulovski 21'
2:0 - Ambrosini 52'
3:0 - Inzaghi 70'
3:1 - Pasquato 70'
4:1 - Ambrosini 79'

Milan: Abbiati (46' Dida); Zambrotta (64' Oddo), Bonera (85' Darmian), Kaladze, Jankulovski (81' Antonini); Gattuso (64' Brocchi), Flamini, Pirlo, Ambrosini (84' Cardacio); Seedorf (74' Viudez); Paloschi (46' F. Inzaghi).

Juventus: Chimenti (46' Manninger); Grygera, Mellberg, Chiellini (36' Legrottaglie), Molinaro; Tiago (62' Esposito), Sissoko (62' Rossi), Poulsen, Nedved (46' Ekdal); Amauri, Del Piero (62' Pasquato).