Sparingowo: Zwycięstwo Warty na koniec obozu w Anglii

W drugim spotkaniu sparingowym podczas zgrupowania w Aldershot Warta Poznań wygrała ze Stains Town 2:1. Bramki dla drużyny Czesława Owczarka zdobyli Marcin Trojanowski i Krzysztof Bartoszak.

Szymon Mierzyński

Rywal zielonych występuje na co dzień w konferencji południowej (półprofesjonalny, szósty poziom rozgrywkowy) i różnicę klas, jaka dzieli oba zespoły, było widać od pierwszych minut. Poznaniacy przewyższali piłkarzy z Wysp Brytyjskich kulturą gry i stwarzali więcej sytuacji.

Wynik został otwarty po niespełna trzydziestu minutach. Marcin Trojanowski oddał niezły strzał z rzutu wolnego z 28 metrów. Piłka ugrzęzła w siatce po tym jak Piotr Giel zasłonił golkipera gospodarzy i ograniczył mu pole widzenia.

Do przerwy podopieczni Czesława Owczarka powinni prowadzić różnicą dwóch goli, jednak zmarnowali rzut karny. W 45. minucie do futbolówki ustawionej na 11. metrze podszedł Giel. Jego pierwsze uderzenie obronił bramkarz, zaś dobitka była niecelna.

Jedenastki to największa zmora zielonych w letnim okresie przygotowawczym. Z czterech podyktowanych zespół ze stolicy Wielkopolski wykorzystał bowiem tylko jedną.

W drugiej połowie sztab szkoleniowy Warty dokonał kilku zmian. Na boisku pojawił się m. in. Krzysztof Bartoszak i to on w 84. minucie zdobył gola na 2:0. Były napastnik Jaroty Jarocin otrzymał dobre prostopadłe podanie od Michała Jakóbowskiego, łatwo minął bramkarza i dopełnił formalności.

W samej końcówce honorowe trafienie zaliczyli gospodarze, choć pomógł im w tym Maciej Wichtowski. 21-letni obrońca popełnił błąd w wyprowadzeniu akcji, stracił piłkę na rzecz Maxa Worsfolda, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Pawłem Beserem.

Warta zwyciężyła ostatecznie 2:1, notując drugi triumf w letnim okresie przygotowawczym. We wtorek obóz w Aldershot dobiegnie końca i zieloni powrócą do kraju.

Stains Town - Warta Poznań 1:2 (0:1)
0:1 - Trojanowski 29'
0:2 - Bartoszak 84'
1:2 - Worsfold 90'

W 45. minucie Piotr Giel (Warta Poznań) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Skład Warty: Lis (60' Beser) - Płotka, Wichtowski, Bartkowiak, Kosznik (46' Mójta), Laskowski, Trojanowski (60' Pawłowski), Pogonowski (75' Trochim, 80' Jakóbowski), Marciniak, Jakóbowski (65' Piceluk), Giel (46' Bartoszak).