Mecz w Polkowicach bez kibiców Śląska

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Kibice Śląska Wrocław nie będę mogli zobaczyć meczu Pucharu Polski. Dlaczego? Bo KS Polkowice nie otrzymał zgody na przyjęcie fanów gości - głosi oficjalne stanowisko.

W sobotę Śląsk Wrocław w rozgrywkach Pucharu Polski zmierzy się w Polkowicach z miejscowym KS Polkowice. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00. Wiadomo już, że tej potyczki z trybun stadionu nie będą mogli oglądać kibice mistrzów Polski. Dlaczego? - KS Polkowice nie otrzymał zgody na przyjęcie kibiców gości podczas meczu 1/16 finału Pucharu Polski - głosi oficjalny komunikat.

Polkowice od Wrocławia nie są oddalone stosunkowo daleko. Na mecz wybierało się wybierało wielu sympatyków mistrzów Polski. Zorganizowana grupa kibiców nie zostanie jednak przyjęta.

To początek dłuższej nieobecności kibiców Śląska na meczach wyjazdowych swojego zespołu. W środę wrocławianie w Szwecji zmierzą się z Helsingborgs IF w rewanżowym spotkaniu III rundy eliminacji Liga Mistrzów. Tam oficjalnie fani WKS-u pojawić się nie będą mogli, bowiem otrzymali zakaz wyjazdowy od UEFA za wydarzenia w Podgoricy. Następnie Śląsk w Warszawie rywalizować będzie Legią Warszawa w meczu o Superpuchar Polski. To spotkanie kibice WKS-u bojkotują.

18 sierpnia kibice Śląska nie będą także uczestniczyć w inauguracyjnym meczu T-Mobile Ekstraklasy w Łodzi z Widzewem.

Doping i oprawa podczas meczu Śląsk Wrocław - Helsingborgs IF, w której fani mistrzów Polski okazali szacunek i pamięć bohaterom Powstania Warszawskiego:

Źródło artykułu: