Wygrana Podbeskidzia w drodze ze zgrupowania w Warce

W sparingowym meczu w drodze ze zgrupowania w Warce Podbeskidzie pokonało trzecioligowy Granat Skarżysko-Kamienna 2:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Paweł Sala
Paweł Sala

W drodze z jedynego zgrupowania podczas letniej przerwy piłkarze Podbeskidzia rozegrali sparingowy mecz w Skarżysku-Kamiennej z miejscowym Granatem, występującym na co dzień w III lidze, grupie małopolsko-świętokrzyskiej. Bielszczanie zwyciężyli 2:1 po golach Marka Sokołowskiego i Piotra Malinowskiego.

W składzie Podbeskidzia zabrakło tym razem dwóch podstawowych bramkarzy - Richarda Zajaca oraz Mateusza Bąka, a także Damiana Byrtka i Słowaka Mateja Nathera.

W drugiej połowie trener Robert Kasperczyk zmienił niemal całą jedenastkę wpuszczając wszystkich rezerwowych.

Bilans sparingowych spotkań Podbeskidzia to jak dotychczas cztery zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki (z GKS-em Katowice i Cracovią Kraków - przyp. red.).

W kolejnym test-meczu bielszczanie zmierzą się z Koroną Kielce.

Granat Skarżysko-Kamienna - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:2)
0:1 - Sokołowski (k.) 8'
1:1 - Kołodziejczyk 23'
1:2 - Malinowski 32'

Podbeskidzie Bielsko-Biała (I połowa):
Bartłomiej Danowski - Marek Sokołowski, Michal Piter-Bucko, Piotr Koman, Krzysztof Król - Sebastian Ziajka, Dariusz Łatka, Wojciech Reiman, Piotr Malinowski - Robert Demjan, Fabian Pawela.

II połowa: Bartosz Kostyra - Sławomir Cienciała, Michal Piter-Bucko, Piotr Koman, Mateusz Niechciał - Mariusz Sacha, Damian Chmiel, Liran Cohen, Damian Szczęsny - Mateusz Janeczko, Kamil Adamek.