Relacje na żywo
  • wszystkie
  • MŚ 2022
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Piłkarze oddali pole nawałnicy (foto)

Potężna burza zmusiła arbitra do przerwania meczu Floty z Olimpią Grudziądz, dzięki czemu piłkarze spędzili w szatni dodatkowe minuty. Sprzymierzeńca w anormalnych warunkach zyskali kibice.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski

Pierwsze krople deszczu spadły na Stadion Miejski w Świnoujściu po pół godzinie widowiska. Letni kapuśniaczek szybko przerodził się w nawałnicę, która przewracała balony reklamowe i szamotała parasolami. Gdy ulewa osiągnęła apogeum, prowadzący zawody Sebastian Tarnowski odesłał piłkarzy do szatni.

- Decyzja była słuszna, gdyż nie dało się w tym momencie normalnie grać w piłkę. Przepisy dają arbitrom możliwość przerwania meczu, więc taki krok w takich warunkach był zupełnie zrozumiały. Dalsze granie groziło kontuzjami - chwalił bramkarz Floty Grzegorz Kasprzik.

Pokłosiem decyzji była dodatkowa, trwająca dziewięć minut przerwa. Po tym czasie piłkarze powrócili na boisku i dograli czas pozostały do końca połowy. Choć mecze rozgrywane w strugach deszczu zdarzają się w Świnoujściu stosunkowo często, to dodatkową przerwę zarządzono po raz pierwszy od lat.

- Murawa po tych opadach była bardzo śliska, ale sama pogoda była dla piłkarza dobra - nie narzekał Marek Niewiada.

Sprzymierzeńca w anormalnych warunkach zyskali świnoujścianie na trybunach. Spotkanie z Olimpią Grudziądz było bowiem pierwszym, podczas którego kibice zasiedli pod budowanym zadaszeniem. Choć inwestycja od dawna czeka na ukończenie, to test bojowy zdała przyzwoicie.
Chmury zebrały się nad stadionem w pierwszej połowie (fot. M. Dorosz) Chmury zebrały się nad stadionem w pierwszej połowie (fot. M. Dorosz)
Piłkarze Olimpii Grudziądz biegną w kierunku szatni (M. Dorosz) Piłkarze Olimpii Grudziądz biegną w kierunku szatni (M. Dorosz)
Sebastian Zalepa. W tle uszkodzona brama reklamowa (M. Dorosz) Sebastian Zalepa. W tle uszkodzona brama reklamowa (M. Dorosz)
Sprint trenera świnoujścian Dominika Nowaka (M. Dorosz) Sprint trenera świnoujścian Dominika Nowaka (M. Dorosz)
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×