Liga-Total-Cup: Dwa gole Lewandowskiego w ciągu minuty!

Borussia Dortmund po przegranej z Werderem Brema nie zdołała drugi raz z rzędu wygrać turnieju Liga-Total-Cup. Co ciekawe, mistrzowie Niemiec już po 5 minutach przegrywali 0:2.

Konrad Kostorz

W finałowym spotkaniu Liga-Total-Cup Juergen Klopp od 1. minuty desygnował do gry spośród Polaków tylko Roberta Lewandowskiego. Dortmundczycy zaczęli pojedynek z Werderem Brema fatalnie, ale między 22. a 25. minucie zaprezentowali ogromny potencjał w ofensywie.

Najpierw Marco Reus popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego, a po chwili "Lewy" wykończył akcję strzelca pierwszej bramki dla BVB i Moritza Leitnera. Nie minęła minuta, a reprezentant Polski znów wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując sytuację sam na sam z Raphaelem Wolfem.

Po przerwie (każda z połów trwała 30 minut) do gry wszedł Łukasz Piszczek, a Lewandowski przy stanie 3:3 został zmieniony przez Juliana Schiebera. Jakub Błaszczykowski, bohater sobotniego półfinału, tym razem nie pojawił się na murawie.

W rzutach karnych lepsi okazali się bremeńczycy. Na dwunastu strzelających pomylili się Clemens Fritz oraz Neven Subotić i Kevin Grosskreutz.

W meczu o 3. miejsce w turnieju Bayern Monachium pokonał gospodarza, Hamburger SV, 1:0 po trafieniu 18-letniego Mitchella Weisera. W obliczu informacji o długiej przerwie w grze Mario Gomeza zwycięstwo zespołu Juppa Heynckesa nie ma jednak większego znaczenia.

Borussia Dortmund - Werder Brema 3:3 (3:2), k. 4:5
0:1 - Fuellkrug 3'
0:2 - Ekici 5'
1:2 - Reus 22'
2:2 - Lewandowski 24'
3:2 - Lewandowski 25'
3:3 - Hunt 50' (k.)

Skład Borussii: Langerak - Kirch (40' Piszczek), Hummels (31' Subotić), Guenter (40' Owomoyela), Halstenberg - Kehl, Leitner - Bittencourt (40' Gundogan), Reus (31' Perisić), Grosskreutz - Lewandowski (53' Schieber).

Hamburger SV - Bayern Monachium 0:1 (0:1)