Czyste konto Szczęsnego, Podolski zdobył 2 gole z Koeln

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

[tag=414]Wojciech Szczęsny[/tag] zachował czyste konto w meczu Arsenalu Londyn z FC Koeln. Towarzyskie spotkanie rozegrano w Niemczech, a dwa gole zdobył [tag=5344]Lukas Podolski[/tag], były gracz Kolonii.

Polski bramkarz nie pojawił się w wyjściowym składzie Kanonierów. Vito Mannone  zajął miejsce Szczęsnego. Nasz reprezentant na murawie zameldował się po przerwie i nie dał sobie wbić ani jednej bramki.

Na drugą połowę Arsene Wenger desygnował dziesięciu nowych zawodników. Dopiero 68. minucie zmieniony został Lukas Podolski. Zastąpił go Robin van Persie, dla którego był to pierwszy mecz po powrocie z Euro 2012. Ciekawostką jest fakt, że Holender przejął opaskę kapitańską i można sądzić, że nadal będzie grał dla Arsenalu.

Kanonierzy wygrali 4:0 - dwie bramki zdobył były zawodnik Kolen Lukas Podolski. Po jednej dołożyli Gervinho  oraz Thomas Vermaelen.

W zespole Koeln zagrało dwóch Polaków - Kacper Przybyłko oraz Adam Matuszczyk. Pierwszy wystąpił przez pełne 90 minut, a drugi w drugiej połowie.