Wojtkowiak zawiódł przez termin meczu kadry? Niemiecki trener wściekły (wideo)

Grzegorz Wojtkowiak został wybrany najgorszym piłkarzem meczu Dynamo Drezno - TSV 1860 Monachium. Z postawy Polaka nie był zadowolony szkoleniowiec bawarskiego klubu, Rainer Maurer.

Konrad Kostorz
Grzegorz Wojtkowiak w pojedynku z Dynamem wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, a w 64. minucie strzelił bramkę samobójczą, wskutek której zawodnicy z Drezna objęli prowadzenie. Całe spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

"Polak miał dobry początek, ale wraz z upływem minut spisywał się coraz gorzej. Przy samobóju zabrakło mu szczęścia" - skomentowali dziennikarze goal.com/de, którzy przyznali 28-latkowi notę "1" w 5-stopniowej skali i wybrali go najgorszym piłkarzem meczu!

Trener Rainer Maurer zna przyczyny słabszej postawy swojego podopiecznego niż w 1. kolejce 2. Bundesligi, gdy Wojtkowiak strzelił gola Jahnowi Regensburg. - To, że Grzegorz 13 sierpnia gra mecz o punkty, a 15 sierpnia spotkanie towarzyskie w reprezentacji, spowodowało, iż nie spisał się dzisiaj tak dobrze, jak przed tygodniem. Takie terminy to absolutny nonsens - wścieka się szkoleniowiec Lwów. - Przy golu samobójczym musiał wybić piłkę poza boisko. Wielka szkoda, że coś takiego się zdarzyło - dodaje Maurer.

Wojtkowiaka póki co nie musi obawiać się o miejsce w podstawowym składzie. W kadrze drużyny z Allianz Arena nie ma bowiem innego prawego defensora.