Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Flota bliska rekordu Benesza i Skrzypka

Wyspiarze od 13 maja wygrali wszystkie mecze ligowe oraz pucharowe i zbliżają się do rekordu sprzed sześciu sezonów. Obie serie zwycięstw zostały ustanowione przez duet szkoleniowców.
Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski

Przełomowe dla ostatnich poczynań Floty okazało się pożegnanie z Krzysztofem Pawlakiem i powierzenie stanowiska trenera Ryszardowi Kłuskowi. Ten drugi w debiucie 13 maja poprowadził zespół do zwycięstwa z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, które przerwało koszmarną serię piętnastu meczów bez triumfu i otworzyło zupełnie nowy etap.

Latem Kłusek nie otrzymał licencji na prowadzenie pierwszoligowca i został asystentem Dominika Nowaka. Zbudowana przez ten duet drużyna nie przerwała jednak serii zwycięstw i do czterech z poprzedniego sezonu, dołożyła kolejne trzy ligowe i dwa pucharowe, pozostawiając w pokonanym polu nawet Górnika Zabrze.

- Drużyna jest dobrze ułożona pod względem charakterologicznym i nie zachłyśnie się sukcesami. Zawodnicy po zwycięstwach cieszą się, ale też powtarzają, że oczekiwania wobec nich rosną z każdym meczem. Także ja zdaję sobie sprawę, że po serii wygranych każdy oczekuje kolejnych, a w sporcie jest miejsce tylko dla zwycięzców - zaznaczył po meczu z zabrzanami trener Nowak.

- Dobra seria jest zasługą nas wszystkich: działaczy, sztabu szkoleniowego, zawodników i kibiców. Każdy z nas daje maksimum dla klubu. Oby ta passa trwała do 17 listopada - wskazał Kłusek.

Marek Niewiada pamięta z perspektywy boiska sezon 2006/07 Marek Niewiada pamięta z perspektywy boiska sezon 2006/07
Flota w najbliższych kolejkach spróbuje przeskoczyć osiągnięcie sprzed sześciu sezonów, gdy w IV lidze i Pucharze Polski wygrali jedenaście kolejnych spotkań. Także wówczas rekord dekady śrubowało dwóch trenerów. 11 listopada 2006 roku serię zainicjował Adam Benesz, zakończył ją w maju Paweł Skrzypek.

W obu sztabach znalazło się miejsce dla Sergiusza Szypowskiego, który także dziś odpowiada za przygotowanie świnoujskich bramkarzy. Poza nim rekord pamięta kapitan Marek Niewiada, a prym w ówczesnej drużynie wiedli znani z pierwszoligowego frontu Damian Krajanowski, Krzysztof Hrymowicz i Przemysław Pietruszka.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×