Serie A: Perfekcyjny początek Interu i Napoli, udany powrót Glika

Znakomicie nowy sezon rozpoczęli piłkarze Interu, Napoli i Lazio, zawiodła natomiast Roma. Od remisu przygodę z Serie A rozpoczęli zawodnicy Torino.

Inter Mediolan z Antonio Cassano i Walterem Gargano w podstawowym składzie nie dał żadnych szans beniaminkowi z Pescary. Fanów drużyny Andrei Stramaccioniego nie zawiodły największe gwiazdy Wesley Sneijder i Diego Milito, które już przed przerwą rozstrzygnęły losy rywalizacji.

Pewnie wygrało także SSC Napoli z Lorenzo Insigne, który zastąpił Ezequiela Lavezziego, w wyjściowej jedenastce. Bohaterem Azzurrich został Marek Hamsik, który strzelił gola i asystował Christianowi Maggio. Debiut w roli szkoleniowca Lazio Rzym udał się Vladimirowi Petkovicowi. Biancocelesti zawodzili w meczach kontrolnych, ale w pojedynku o punkty stanęli na wysokości zadania.

Rozczarowali podopieczni Zdenka Zemana. AS Roma, która w okresie przygotowawczym spisywała się znakomicie, dopiero w samej końcówce zdołała uratować remis ze skromną Catanią. Punkt Giallorossim zapewnił zaledwie 18-letni Urugwajczyk Nicolas Lopez, który zadebiutował we włoskiej ekstraklasie.

Po raz pierwszy od 1 maja 2011 roku w Serie A wystąpił Kamil Glik. Polski stoper wyszedł w podstawowym składzie Torino FC na mecz z AC Siena u boku uczestnika Euro 2012 Angelo Ogbonny. 24-latek miał kilka udanych interwencji we własnym polu karnym (jedna z nich miała miejsce w 7. minucie doliczonego czasu gry!), a zespół Giampiero Ventury zachował czyste konto i zainkasował cenne "oczko".

Atalanta Bergamo - Lazio Rzym 0:1 (0:1) 0:1 - Hernanes 18'

Chievo Werona - FC Bologna 2:0 (0:0) 1:0 - Pellisier 65' 2:0 - Cruzado 78'

Czerwona kartka: Perez /87'/ (FC Bologna)

Genoa CFC - Cagliari Calcio 2:0 (0:0) 1:0 - Merkel 51' 2:0 - Immobile 85'

US Palermo - SSC Napoli 0:3 (0:1) 0:1 - Hamsik 45' 0:2 - Maggio 79' 0:3 - Cavani 88'

Pescara Calcio - Inter Mediolan 0:3 (0:2) 0:1 - Sneijder 17' 0:2 - Milito 19' 0:3 - Coutinho 81'

AS Roma - Catania Calcio 2:2 (0:1) 0:1 - Marchese 29' 1:1 - Osvaldo 59' 1:2 - Gomez 69' 2:2 - Lopez 90+2'

AC Siena - Torino FC 0:0