Holandia: PSV gromi w szlagierze, Tytoń skapitulował po pięknym strzale (wideo)

PSV Eindhoven nie dało żadnych szans AZ Alkmaar w meczu 4. kolejki Eredivisie. W bramce drużyny Dicka Advocaata nie zabrakło Przemysława Tytonia.

Konrad Kostorz
W ciągu tygodnia, gdy PSV mierzyło się z czarnogórską Zetą w eliminacjach Ligi Europejskiej (9:0), Przemysław Tytoń odpoczywał, ale nie zabrakło go na murawie w klasyku Eredivisie.

Polski golkiper nie zdołał zatrzymać strzału Adama Mahera w 28. minucie. Polski bramkarz był bez szans przy niezwykle precyzyjnym uderzeniu w okienko. Przyjezdni przed przerwą mogli objąć prowadzenie, ale lob Mahera okazał się nieskuteczny. Po zmianie stron niepodzielnie dominowali już podopieczni Dicka Advocaata, a Tytoń nie był zatrudniany.

PSV po 4 kolejkach sezonu ma koncie 9 "oczek" i w tabeli ustępuje tylko FC Twente i Vitesse Arnhem.

PSV Eindhoven - AZ Alkmaar 5:1 (1:1)
1:0 - Matavz 11'
1:1 - Maher 28'
2:1 - van Bommel 54'
3:1 - Marcelo 68'
4:1 - Matavz 83'
5:1 - Hutchinson 90'