Sparingowo: PGE GKS zremisował z Widzewem

PGE GKS Bełchatów zremisował w meczu sparingowym z Widzewem Łódź 2:2 (1:1). Na listę strzelców wpisał się m.in. testowany w łódzkim klubie Charles Nwaogu.

Bartosz Tarnowski

W sobotnim meczu sparringowym, trener Widzewa Łódź, Radosław Mroczkowski, po raz pierwszy do gry wystawił nowych graczy - Dorde Dikanovicia i Aleksandra Lebedeva. Na placu gry pojawił się także testowany napastnik Charles Nwaogu.  Napastnicy spędzili na boisku po 45 minut, zaś czarnogórski obrońca rozegrał pełne 90 minut.

Jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze, których na prowadzenie wyprowadził Tomasz Wróbel. Bełchatowianin wykorzystał błąd łódzkiej defensywy i bez najmniejszych problemów pokonał golkipera łodzian. Prowadzenie "Brunatnych" trwało niespełna minutę. Radosław Bartoszewicz podał na 30. metr do Lebedeva, który zdecydował się na strzał z dystansu i doprowadził do wyrównania.

Po zdobyciu bramki kontrolę przejęli czerwono-biało-czerwoni, którzy raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Adama Stachowiaka. Jednak dobrych okazji do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystali m.in. Mariusz Rybicki i Princewill Okachi.

Na drugą odsłonę spotkania trener widzewiaków przeprowadził kilka zmian i na boisku pojawili się m.in. Thomas Phibel, Milos Dragojević czy też Sebastian Dudek. Jednak inicjatywę przejęli gospodarze, którzy zamknęli łodzian na ich połówce. W 53. minucie  Kamil Wacławczyk zdobył drugą bramkę dla GKS-u. Jednak i tym razem prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo. Po trzeciej próbie oddania strzału przez testowanego Nwaogu, Nigeryjczyk wpisał się na listę strzelców.

W 83. minucie Thomas Phibel faulował w polu karnym Kamila Kosowskiego i sędzia podyktował rzut karny dla bełchatowian. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Wacławczyk, lecz górą był Dragojević, który z dużym spokojem obronił strzał bełchatowianina. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

PGE GKS Bełchatów - Widzew Łódź 2:2 (1:1)
1:0 - Wróbel 17'
1:1 - Lebedev 18'
2:1 - Wacławczyk 53'
2:2 - Nwaogu 64'